אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM מבהירה: צפוי שינוי ארגוני - אך לא יפוטרו 100 אלף עובדים

IBM מבהירה: צפוי שינוי ארגוני - אך לא יפוטרו 100 אלף עובדים

החברה מתכננת שינוי ארגוני נרחב, במסגרתו תעבור מהתמקדות בתחומי המיינפריים והאחסון אל תחום הענן. במסגרת זו צפוי מהלך פיטורים משמעותי. עם זאת בניגוד לדיווחים שונים, הפיטורים עתידים לכלול אלפי עובדים ולא מעל 100 אלף

26.01.2015, 17:41 | ניצן סדן ורפאל קאהאן

IBM מתכננת מהלך שינוי ארגוני מקיף שעתיד לכלול גל פיטורים משמעותי. לפי דיווח של פורבס, מדובר בפיטורים בהיקף אדיר - כ-26% מכוח העבודה של החברה, שהם 111,800 איש. החברה הכחישה את הדיווח וטענה שמדובר ב"שמועות מגוכחות". לטענת IBM, אם יתבצעו פיטורים, הם יכללו אלפי עובדים ואפילו לא עשרות אלפים. בנוסף, בשלב זה היא מגייסת עובדים ולא מפטרת.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מקורות פורבס, מהלך הפיטורים אמור להיחשף רשמית במהלך השבוע הקרוב. אם פיטורים אכן נמצאים בקנה של IBM, הרי שעל פי ועד העובדים של החברה בארה"ב התקופה הקרובה יכולה להוות הזדמנות טובה לכך: בשבועות הקרובים מסתיים סבב הערכות הביצועים של עובדי החברה. 

   

בניין IBM בישראל, צילום: גלעד קוולרציק בניין IBM בישראל | צילום: גלעד קוולרציק בניין IBM בישראל, צילום: גלעד קוולרציק

דובר של ועד העובדים Alliance@IBM מסר לעיתון פוקיפסי ג'ורנל: "עונת הפיטורים בפתח, וביצועיה הירודים של החברה עלולים לגרום להאצה של התהליך". 

מהלך השינוי הארגוני מתבצע במסגרת פרויקט שמכונה Chrome. במרכזו המעבר של IBM להתמקדות בתחומי מחשוב הענן תוך צמצום משמעותי של פעילות חטיבות המיינפריים והאחסון. הקיצוץ הגדול ביותר שביצעה החברה עד כה בוצע ב-1993, עת פיטרה 60 אלף עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כל השיטה דפוקה
IBM היתה ותישאר חברה רווחית בעיקר הודות להיקף וסוג הפתרונות שהיא מציעה ופעילותה בשווקים גלובאליים. הצרה היא שכל זה לא מספיק בעידן בו ה EPS מקדש את כל האמצעים, גם במחיר של הסטת מיקוד הנהלת החברה מיצירת ערך ללקוחותיה תוך הגדלת תזרים המזומנים אל עבר צמצום הוצאותיה ואשפות פיננסית של קנייה חוזרת מסיבית של מניותיה. הפגיעה האנושה של תהליך מתגלגל שכזה נותן כבר מס' רבעונים את אותותיו בחברה, ולמרות היותה חברה רווחית יתכן שתידרש כעת IBM לבצע פיטורים רחבי היקף בארגון רק כדי לרצות את ציבור משקיעיה, תוך הרס עשרות אלפי משפחות של עובדים מסורים בעולם. וכל זה קורה בחברה אשר הנה כבר שנים אחת מחברות הטכנולוגיה המובילות ברמה העולמית!! מעניין מה עלולים ללמוד מכך שאר השחקנים בשוק ה IT העולמי... כל השיטה דפוקה כבר אמרנו?
גיסנו , מרכז  |  28.01.15
1.
חברה מחורבנת עם הנהלה בלתי ראויה
אין שום תנאים של חברת הייטק, אין ביטחון תעסוקתי, כמובן שאין העלות שכר, אין בונוסים (לעובדים הרגילים, כמובן שההנהלה מרפדת את עצמה טוב מאוד, גם לאור הכשלונות הרבים), ממליץ לברוח משם כמה שיותר מהר. אני עשיתי זאת וזה היה הצעד החשוב ביותר בקריירה שלי.
רועי , מרכז  |  26.01.15