אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן נדל"ן רוצה לצאת לראשונה מגבולות ישראל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

קרדן נדל"ן רוצה לצאת לראשונה מגבולות ישראל

חברת הנדל"ן מקבוצת קרדן ישראל בוחנת רכישת מקבצי דיור בהיקף של מאות מיליוני שקלים. החברה תממן את המהלך בעזרת חלק מהתמורה שקיבלה ממכירת 50% מבית קרדן למגדל ב־131 מיליון שקל וגיוס אג"ח בהיקף של 125 מיליון שקל

27.01.2015, 08:22 | גולן חזני

קרדן נדל"ן לוטשת עיניים לחו"ל ולראשונה מאז שנוסדה בוחנת פעילות מעבר לים. ל"כלכליסט" נודע כי החברה מנהלת מגעים לרכישת מקבצי דיור בארה"ב בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שנשלטת על ידי החברה־האם קרדן ישראלבבעלות יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, פועלת בשלושה תחומים: יזמות ובנייה של בנייני מגורים בארץ, נדל"ן מניב שאותו היא מפתחת ומשכירה, ותחום ביצוע שבו היא מעניקה שירותי קבלן לבנייה באמצעות החברה־הבת אל־הר. הנכס העיקרי של החברה הוא בית קרדן בדרך פתח תקווה בתל אביב.

באוקטובר האחרון מכרה החברה 50% מהנכס לחברת הביטוח מגדל תמורת 131 מיליון שקל. באותו חודש גייסה החברה 125 מיליון שקל בהנפקת אג"ח למוסדיים בריבית של 5% צמוד, כשהריבית הגבוהה נבעה, על פי הערכות, מהעובדה שהחברה־האחות קרדן אן.וי מצויה בהליך הסדר חוב. המזומנים ממכירת בית קרדן והגיוס מיועדים, לפחות בחלקם, ליציאה לחו"ל. בחברה מקווים לנצל את התשואות הגבוהות יחסית שניתן להשיג בערים במרכז ארה"ב, ולהיכנס לתחום שבו פעילות חברות ישראליות אחרות, כמו חברת האחזקות אלקו.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

קרדן נדל"ן, המנוהלת על ידי מיכאל זיסמן, נסחרת בשווי של 252 מיליון שקל בבורסה בת"א. הונה העצמי של החברה עמד בסוף הרבעון השלישי של 2014 על 380 מיליון שקל. קרדן נדל"ן רשמה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2014 הכנסות של 626 מיליון שקל ורווח נקי של כ־10 מיליון שקל. בתקופה המקבילה ב־2013 הרוויחה החברה 41 מיליון שקל.

החברה־הבת של קרדן נדל"ן, אל־הר, עלתה לכותרות בשבועות האחרונים בעקבות חשד לשחיתות ברשות מקרקעי ישראל. על פי החשד, ראש הרשות בנצי ליברמן קידם אינטרסים של אל־הר תוך ניגוד עניינים ושיתוף פעולה לכאורה עם נחום לנגנטל, חבר הכנסת לשעבר שמשמש כדירקטור באל־הר ונחשב למקורב לליברמן.

החברה־האחות של קרדן נדל"ן גם לא נחה על מי מנוחות. קרדן אן.וי נכנסה להסדר החוב עם נושיה, להם היא חייבת 345 מיליון יורו. על פי ההסדר תשלומי קרן, שהיו אמורים להתבצע בפברואר 2015 בסכום של 161 מיליון שקל, יידחו לפברואר 2017, ואילו תשלומי ריבית בסך 15 מיליון שקל, שהיו אמורים להתבצע גם בפברואר 2015, יידחו לאוגוסט 2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
זו חברה זו, התקינו לנו חלונות שחודרים מים דרכם
בפרויקט רמת קרדן ברמת גן קיבלנו חלונות עם זכוכיות לא לפי המפרט ולכן בחורף אנחנו חיים עם חדירת מים בכל החדרים, זו עוד דוגמה לחברה הביזיונית הזו שרושמת במפרט הטכני - זכוכית כפולה- ולבסוף מתקינה זכוכית רגילה. תביעה בדרך..... אני מציע לכתבים לבוא לראיין שכנים בפרוייקט הזה של שלושה בניינים, תצא לכם כתבה מאוד מעניינת בנושא שתוציא לאור את הכל הקומבינות של חברות קבלניות ובמיוחד של הנוראית ביותר - אל הר -קרדן נדל"ן.
מושיקו , רמת גן  |  27.01.15
2.
חברה שלא יודעת להדביק אריחים יוצאת לחו"ל, חחחחחחחחחח
בואו תראו את המחדלים שקרדן עשו בפרוייקט רמת קרדן ברמת גן, אריחים נופלים מהבניינים, לובי כניסה שנראה כמו בתחנה מרכזית הישנה, נזילות בחניה, חומרים סוג ב', גימור ברמה ז', בחו"ל ישחטו אותם בארץ עוד עדינים איתם. מר זיסמן אתה חובבן , זמנך בתפקיד מתקצר!!!!!!
ניריה , רמת גן  |  27.01.15