אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשוריין של לבני מסרב לחשוף מי ייצג כלוביסט צילום: עמית שעל

המשוריין של לבני מסרב לחשוף מי ייצג כלוביסט

יואל חסון, שצפוי לשוב לכנסת, סירב לבקשת כלכליסט לחשוף מי היו לקוחותיו בשנתיים האחרונות

26.01.2015, 22:23 | רוני זינגר

חבר הכנסת לשעבר יואל חסון, שצפוי לחזור ולכהן בכנסת הקרובה מטעם המחנה הציוני, מסרב לחשוף את רשימת הלקוחות של משרד הייעוץ האסטרטגי שבראשו עמד בשנתיים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

חסון החל את דרכו כח"כ מטעם הליכוד, ב־2005 עבר למפלגת קדימה ובכנסת הלפני אחרונה כיהן כיו"ר הוועדה לענייני ביקורת המדינה. לקראת הבחירות לכנסת ה־19, הוא עבר למפלגת התנועה בראשות ציפי לבני, אך לא נכנס לכנסת משום שדורג במקום השביעי. כעת, עם האיחוד בין התנועה למפלגת העבודה, שיבצה לבני את חסון במקום ה־16 ששוריין עבורה ברשימה.

בשנתיים שבהן לא כיהן כח"כ, הקים חסון שתי חברות: "אתיקה" שמייעצת לגופים ציבוריים בהתמודדות מול מבקר המדינה; והקבינט, חברת ייעוץ אסטרטגי שהקים עם הלוביסט צח בורוביץ'.

יואל חסון, המקום ה-16 משוריין עבורו, צילום: יריב כץ יואל חסון, המקום ה-16 משוריין עבורו | צילום: יריב כץ יואל חסון, המקום ה-16 משוריין עבורו, צילום: יריב כץ

הקבינט הציגה עצמה כחברה שמציעה ייעוץ אסטרטגי ב"מבט מאקרו הלוקח בחשבון תחומים כמו רגולציה, תקשורת, פוליטיקה" מחוץ למסדרונות הכנסת. בשיחות עם לקוחות פוטנציאליים הודגש על ידי השניים כי בכך הם מבדילים את עצמם מלוביסטים אחרים.

"כלכליסט" פנסה לחסון בבקשה לקבל את רשימת לקוחותיו. חסון סירב תחילה להגיב, לאחר מכן הפנה לתגובת המפלגה, ולבסוף סירב להעביר את המידע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות