אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט אורנשטיין הסכים לדון בבקשת בעלי מניות המיעוט באי.די.בי צילום: מוטי קמחי, ynet

השופט אורנשטיין הסכים לדון בבקשת בעלי מניות המיעוט באי.די.בי

ביקשו לאשר פרסום הצעת רכש בהנפקת הזכויות הצפויה של החברה. אורנשטיין ביקש את תגובת החברה ונאמני הסדר החוב לבקשה

27.01.2015, 14:22 | גולן חזני

שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין הסכים לדון בבקשה של בעלי מניות המיעוט באי.די.בי פיתוח, לאשר פרסום הצעת רכש לזכויות של אי.די.בי פיתוח בהנפקת הזכויות אותה היא מנסה לבצע. אורנשטיין ביקש את התגובה של נאמני ההסדר, ושל החברה לבקשה.  

קראו עוד בכלכליסט

מטרת הבקשה שהוגשה ע"י הארגון להגנה על חסכונות הציבור בראשות אוהד אלוני ואלי אקסלרוד, היא למנוע את מימוש הזכויות ע"י מחזיקי המניות מבין הציבור, מה שצפוי לפגוע בתמורה שיקבלו בעלי מניות שקיבלו אותן כחלק מההסדר, במסגרת הצעת הרכש שאמורים הבעלים אלשטיין ובן משה לבצע בחברה.

הבקשה באה כאמור לתת מענה לבעיה לחשש הציבור משחיקת "רשת הביטחון" - התחייבות בעלי השליטה מתוקף הסדר החוב לרכוש כ-60 מיליון מניות שבידי הציבור, המהוות כ-54% מסך מניותיו, מחציתן בסוף 2015 ומחציתן בסוף 2016.חששם של בעלי המניות כי הנפקת הזכויות תייצר דילול אשר ישחק את התחייבות הצעות הרכש, לאור מנגנון ההתאמה הקיים בה. הארגון להגנה על חסכונות הציבור, מבקש לייצר מצב בו כלל הציבור לא ייענה להנפקת הזכויות ובכך כמות המניות שבידי הציבור לא תגדל ו"רשת הביטחון" לא תשחק ובכך יובטח השער המינימאלי של 4.61 שקלים למניה.  

אוהד אלוני, צילום: עמית שעל אוהד אלוני | צילום: עמית שעל אוהד אלוני, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות