אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסיון להעלות את יהודי צרפת לחריש צילום: אלעד גרשגורן

נסיון להעלות את יהודי צרפת לחריש

אחרי שיוזמת החרדים לישב את חריש נכשלה מנסה ראש המועצה ליזום עלייה המונית של צרפתים לישוב הצומח; ראש המועצה: "רוב העולים כבר לא יכולים לעמוד במחירי הדירות בנתניה או בירושלים, אצלנו המחירים עדיין נוחים ואנחנו נספק להם את התמיכה שהם צריכים"

27.01.2015, 18:16 | דותן לוי

אחרי שיוזמת הפיכתה של חריש לעיר חרדית נכשלה מנסה ראש מועצת חריש יצחק קשת לרתום את העיר הצעירה והמתפתחת להבאת ריכוז משמעותי של עולים מצרפת. קשת קיים לאחרונה מספר פגישות עם משרד החינוך ומשרד הקליטה והובטח לו כי במידה ותהיה לכך דרישה ניתן יהיה להסב מוסדות ציבור לאולפנים, מרכזי קליטה, וכן מוסדות חינוך ודת עבור בני הקהילה היהודית הצרפתית. כמו כן לדבריו בכוונתו להיפגש בקרוב עם רבני הקהילה היהודית בצרפת על מנת לעודד עלייה כזו.

קראו עוד בכלכליסט

"המלאי הזמין הכי גדול של דירות נמצא בחריש והמחירים עדיין נמוכים ויתאימו לאוכלוסיה מאד גדולה של צרפתים. להערכתי כחצי מהאוכלוסיה של יהודי צרפת מחזיקה בסכום של כ-300 אלף יורו לרכישת דירה כך שאין באפשרותם לרכוש דירות יקרות המוצעות כיום בערים בהם יש ריכוזים גדולים של צרפתים כמו נתניה וירושלים. כאן הם יהיו חדשים כמו כולם והייתי רוצה לראות אותם בחריש. התחלתי את הדרך, נפגשתי גם עם הסוכנות ועם משרד הקליטה ואני הולך להיפגש עם כל הרבנים הראשיים של צרפת וליזום שם ירידים. מבחינת תקציב נצטרך להשקיע בזה גם במיתוג וגם בעזרה לתושבים".

היישוב חריש, צילום: ערן יופי כהן היישוב חריש | צילום: ערן יופי כהן היישוב חריש, צילום: ערן יופי כהן

במקביל פנה קשת אל חברת שיווק פרויקטי הנדל"ן - פרומיסלנד ובשבועות הקרובים צפויה החבר לקיים פגישות וכנסים עם יהודי צרפת בשיתוף רבני קהילות. מדובר על כשלושה ירידי נדל"ן ברחבי צרפת אשר יתמקדו בשיווק העיר חריש.

"אי אפשר להתעלם מהמכות שניחתו בזו אחר זו על יהודי צרפת", מסבירה עינת זקריה מנכ"לית פרומסלנד שיזמה את המהלך, "אירועי השנים האחרונות לא משאירים מקום לספק – תושבי צרפת מחפשים אלטרנטיבה למגורים. אם עד היום רוב היהודים שרכשו דירות בישראל התמקדו באזור קו החוף, הרי שבשנים האחרונות ראינו כניסה וקליטה של יהודי צרפת בני מעמד הביניים שחיפשו אלטרנטיבה זולה יותר. מגמה זו תגבר בשנה הקרובה. חריש בהחלט הופכת להיות שחקנית חדשה למגורים לעולים מצרפת המחפשים קרבה לים במחיר שווה נפש".

"ליהודי צרפת מוצע לראשונה לקחת חלק בבניין עיר בישראל", ממשיך קשת, "במקום שיתייחסו אליהם כ"עולים החדשים", יהודי צרפת שיתיישבו בחריש יהיו שווים בין כלל תושבי העיר שיקלטו פה. יש לנו כוונה לשתף פעולה עם כל מי שיגיע ולהקים ביחד איתו את העיר. ניתנת לעולים הזדמנות לקחת חלק פעיל במסחר, תעשיה ותעסוקה. כמו-כן לבסס כאן את הקהילה הצרפתית ולקבוע את זהות מוסדות החינוך, גני הילדים ובתי כנסת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
מערב חדרה - הייטק ושכונות יוקרה ,עין הים עיר ימים מרינה וכו"
מערב חדרה - הייטק ושכונות יוקרה ,עין הים עיר ימים מרינה וכו" מערב חדרה - ועדת המשנה הוועדה המחוזית חיפה בראשותו של הממונה על המחוז מר יוסף משלב, החליטה על אישור התכנית חד/ 1300. התכנית להקמת פארק עסקים במתחם שבין דרך מס’ 2 ומסילת הברזל בעיר חדרה מייעדת שטח לתעסוקה בהיקף כולל של כ- 500,000 מ"ר לתעשייה עתירת ידע, משרדים ומסחר. כן התקבל אישור הסופי של תוכנית עיר ימים חדרה. התוכנית הנמצאת כיום בשלבים אחרונים לפיתוח עומדת לפתוח צוהר בחסמים המגבילים היום את מערב חדרה. התוכנית כוללת פיתוח של טייל שאורכה למעלה מ 2.5 קילומטרים בטיילת מתוכננים בתי קפה ומרכזי מסחר יפיפים. התוכנית כולל הקמת למעלה מ 10,000 יחידות דיור בבניה רוויה. כיום מערב חדרה מכיל בתוכו מספר אזורים עליהם ברצוני לפרט. עין הים עין הים היא שכונת וילות ציורית , השכונה נמצאת על מגרשים של 400 מ" ר , ווילות יפיפיות ששטחן נע באזור ה 160- 220 מר. וילות בעין הים מתומחרות כיום ב 2.7 מליון יש להבין כי וילות דומות במרחק זהה מהים (400 מטרים) מתומחרות במקומות אחרים בסכומים של 100 אחוז ויותר. צוקים חופים-עין הים אזור זה נמצא במרחק של 400 מטרים מהים אזור זה מכיל בניה רוויה של אוכלוסיה צעירה בעלת חתך סוציאקונומי גבוהה של זוגות צעירים מערים סמוכות לחדרה. הדירות באזור מתומחרות ב 1.5 לדירות 4 חדרים ו 1.65 לדירות 5 חדרים, בעין הים ציר חינוך שכולל את בית הספר מופת למצוינות במתמטיקה, גני ילדים ,חטיבה ותיכון בעתיד בנוסף למגרשי ספורט לסיכום אין ספק שמערב חדרה בעיקר שכונת עין הים ומתחם חופים אטרקטבים ביותר ,אוכלוסיה איכותית ,וילות ליד הים ,ציר חינוך עין הים .הייטק בתחם אגרובנק בסמוך.ועוד תכניות חזון של ראש העיר...
יאיר , עין הים - מערב חדרה  |  27.01.15
לכל התגובות