אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
240 אלף שקל לאולפן קליטה בהתנחלות חיננית צילום: בלומברג

240 אלף שקל לאולפן קליטה בהתנחלות חיננית

את אולפן הקליטה הקים אדם בשם חנן ניב, כיום סגן ראש המועצה האזורית שומרון וכן איש מפלגת ישראל ביתנו. ראש אותה מועצה גרשון מסיקה נעצר בפרשת הכספים הקואליציוניים ומאז כבר שוחרר, אך החשד נגדו הוא שהיה מעורב לכאורה בהעברות כספים לכיסוי חובות החברה לפיתוח השומרון

28.01.2015, 08:13 | רוני זינגר ושאול אמסטרדמסקי
הגוף היחיד שאינו רשות מקומית אך קיבל כסף עבור ״פעולות קליטה וחברה״ היה אולפן קליטת עלייה בשם חיננית. אולפן הקליטה, שממוקם בהתנחלות חיננית שבשומרון, זכה לקבל השנה הקצבה של 239,581 אלף שקל שהועברו לו מהחטיבה להתיישבות. מדובר בתקציב שהועבר לו בפועל, אך למעשה החטיבה אישרה להעביר לאולפן מעל ל־350 אלף שקל לשנה זו.

את אולפן הקליטה הקים אדם בשם חנן ניב, כיום סגן ראש המועצה האזורית שומרון וכן איש מפלגת ישראל ביתנו. ראש אותה מועצה גרשון מסיקה נעצר בפרשת הכספים הקואליציוניים ומאז כבר שוחרר, אך החשד נגדו הוא שהיה מעורב לכאורה בהעברות כספים לכיסוי חובות החברה לפיתוח השומרון. כספים אלה הוזרמו בהוראתם של גורמים מישראל ביתנו - המשטרה חקרה בהקשר זה גם את סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום - ובתמורה ניתנו עבודות שונות ושולם כסף למקורבי המפלגה.

גרשון מסיקה, צילום: אוראל כהן גרשון מסיקה | צילום: אוראל כהן גרשון מסיקה, צילום: אוראל כהן

ניב, יש לציין, על פי הידוע עד כה לא נחקר במשטרה בעניין זה ואינו חשוד בדבר. עם זאת, לאור העובדה שהמשטרה חוקרת את מערכת היחסים של העברות הכסף בין גורמים במועצה האזורית שומרון, בחטיבה להתיישבות ובישראל ביתנו, מעניין לגלות ברשימת התשלומים גם העברה של מאות אלפי שקלים לאותו אולפן קליטה, שהקים פעיל המפלגה.

חנן ניב אישר אתמול כי הוא אכן פעיל במפלגת ישראל ביתנו, אך הכחיש כי אולפן הקליטה שהוא מנהל קיבל את הסכומים המדווחים מהחטיבה להתיישבות. ניב לא הסכים לומר אם תושאל במשטרה במסגרת הפרשה הנחקרת, וחזר ואמר כי ״אני לא מבין מה אני יכול לתרום להם בעניין שהם מחפשים״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות