אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל רוכשת את פרולקטל - יצרנית חלבון חלב אירופית

כיל רוכשת את פרולקטל - יצרנית חלבון חלב אירופית

הכנסות פרולקטל הסתכמו ב-100 מיליון יורו בשנת 2014. העסקה צפויה להיסגר ברבעון הראשון - ומותנית באישורים רגולטריים באוסטריה וגרמניה

28.01.2015, 00:29 | שירות כלכליסט

כיל הודיעה הלילה שהיחידה העסקית ICL Food Specialties ממגזר כיל מוצרי תכלית, חתמה על הסכם לרכישת פרולקטל (Prolactal GmbH) והחברה הבת שלה Rovita GmbH (במשותף Prolactal).

קראו עוד בכלכליסט

פרולקטל, שמשרדיה הראשיים ממוקמים בהארטברג, אוסטריה; ואנגלסברג, גרמניה, הינה יצרנית אירופית של חלבון חלב ורכיבים נוספים לתעשיית המזון והמשקאות. העסקה צפויה להסגר במהלך הרבעון הראשון של שנת 2015, בכפוף לקבלת אישורים רגולטוריים באוסטריה וגרמניה. הכנסותיה של פרולקטל בשנת 2014 הסתכמו בכ-100 מיליון יורו.

סטפן בורגס, צילום: עמית שעל סטפן בורגס | צילום: עמית שעל סטפן בורגס, צילום: עמית שעל

בהודעה נמסר כי הידע והטכנולוגיה הייחודיים של כיל בייצור תוספי מזון מבוססי פוספט, בנוסף לידע והטכנולוגיה המתקדמים של פרולקטל בייצור חלבון חלב, יאפשרו לכיל לספק סל מוצרים ייחודי, אטרקטיבי, מגוון ובריא יותר, שיתמוך ויסייע לגידול וצמיחה של כיל בשוק המזון הגלובלי.

מנכ"ל כיל, סטפן בורגס מסר: "רכישת פרולקטל היא אבן דרך חשובה באסטרטגיה של כיל, באמצעותה אנו ממשיכים לחזק ולהגדיל את פעילותה של החברה בשוקי המזון, החקלאות והחומרים המורכבים. הרכישה תסייע לנו לבסס את פעילות המזון של כיל כיצרנית גלובלית של פתרונות ייחודיים בעלי ערך מוסף לתעשיות המשקאות, החלב והבשר שייהנו ממגוון רחב של מוצרים מתקדמים ובריאים בשילוב אינטגרציה אנכית וידע טכנולוגי מתקדם".

יוהאן טנזר, מנכ"ל פרולקטל ורוביטה: "הנהלת פרולקטל מביעה תמיכה ברכישת החברה ע"י כיל בשל הפוטנציאל האדיר של המהלך לפעילות ולמתקני הייצור שלנו באוסטריה ובגרמניה. כחברת בת של ICL Food Specialties נזכה לחיזוק המעמד הפיננסי שלנו ושל פעילות הפיתוח והחדשנות של החברה. הנוכחות והפעילות הגלובלית הרחבה של כיל תספק לפרולקטל הזדמנות להגיע לשווקים חדשים ברחבי העולם, דבר שיגביר את נוכחותנו הבינלאומית ויאפשר לנו להמשיך ולצמוח".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות