אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבטחים דירה? תנאי הפוליסה שלכם יהיו מעתה טובים יותר צילום: שאטרסטוק

מבטחים דירה? תנאי הפוליסה שלכם יהיו מעתה טובים יותר

על פי התקנות המעודכנות שפרסם אגף הביטוח במשרד האוצר, ההחזרים על ביטול פוליסה לפני תום התקופה יגדלו בעשרות אחוזים, שיטות של חברות הביטוח לחמוק מתשלומים יוגבלו משמעותית והכיסויים במקרה ביטוחי ישופרו

28.01.2015, 11:30 | רחלי בינדמן

אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר פרסם היום תקנות המעדכנות את הפוליסה לביטוח דירה ותכולתה. התקנות החדשות, שגובשו באגף שוק ההון אמורות לשפר את תנאי הפוליסה לטובת ציבור המבוטחים. כך לדוגמה, קובעות התקנון מנגנון אשר מוודא שהמבוטח יקבל את מלוא כספו על תקופת הביטוח שנותרה במקרה של ביטול הפוליסה לפני הזמן, וזאת ללא קנסות.  

קראו עוד בכלכליסט

כך לדוגמה, ביטול פוליסה עם פרמיה שנתית של 2000 שקלים תזכה בהחזר של 1,960 שקל (במקום 1,600 שקלים היום, עליה של 22.5%), ביטול אחרי חצי שנה יזכה בהחזר של 1,000 שקל במקום 600 שקל היום, וביטול לאחר 8 חודשים יזכה בהחזר של 667 שקל לעומת 200 שקל היום.

התקנות המעודכנות מצמצמות את השימוש במנגנון "ביטוח חסר" כך שחברת ביטוח לא תוכל עוד להפחית את תמולי הביטוח במקרה של נזק חלקי למבנה הדירה. התקנות גם קובעות כי כאשר נגרם נזק משמעותי לרכוש המבוטח, יקבל המבוטח שנאלץ לגור בשכירות תשלום בעד שכר דירה חלופית במשך שנה, במקום חצי שנה כפי שקבוע כיום. בנוסף, התקנות אוסרות על חברות הביטוח לתת למבוטח לקבל חלופה לתכשיט שאבד או ניזקו באמצעות שובר אלא רק במזומן - אלא אם המבוטח יסכים אחרת.

השינויים בפוליסה ייכנסו לתוקף חצי שנה ממועד פרסום התקנות ברשומות. השינויים יחולו על פוליסות חדשות, ופוליסות שבהן מועד תחילת הביטוח החל לפני הפרסום וחידושן יהיה לאחר הפרסום ברשומות.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "התקנות החדשות, שפורסמו לאחר עבודה מקיפה שנערכה באגף, נושאות עמן בשורה משמעותית לציבור המבוטחים. התקנות משפרות ומרחיבות את תנאי הכיסוי הביטוחי ומספקות מענה למבוטח שדירתו ניזוקה. התקנות החדשות משקפות את מדיניות האגף להגביר את איכות ושקיפות תכניות הביטוח הנמכרות לציבור המבוטחים".

דורית סלינגר , צילום: אבי אוחיון, לע"מ דורית סלינגר | צילום: אבי אוחיון, לע"מ דורית סלינגר , צילום: אבי אוחיון, לע"מ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות