אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זרח הפסיקה את הקידוח בצוק תמרור - יותר מדי מים בנפט

זרח הפסיקה את הקידוח בצוק תמרור - יותר מדי מים בנפט

השותפות עדכנה כי אין לה יותר יכולת לאחסן עוד נפט מהול במים באתר, ומצד שני אין לה פתרון להפרדת המים מהנפט

28.01.2015, 12:39 | גיל קליאן

שותפות חיפושי הנפט והגז זרח הודיעה היום (ד') על הפסקת מבחני ההפקה בקידוח "זרח חדש" (רישיון 400). הסיבה: עלייה בשיעור המים שנשאבים מהקידוח. מדובר בקידוח "צוק תמרור 3" באזור ים המלח.

קראו עוד בכלכליסט

השותפות מאחסנת את המים והנפט שנשאבים במסגרת מבחני ההפקה באתר, וכעת יש לה בעיה. שטח האחסון שלה נגמר, כאשר הלקוח עמו התקשרה על מנת למכור את הנפט שנשאב אינו מוכן לקבל את הנפט כשהוא מעורבב עם מים. כך, השותפות צריכה למצוא פתרון להפרדת הנפט מהמים. בינתיים, שטח האחסון נגמר, והשותפות לא יכולה להמשיך ולשאוב.

השותפות דיווחה כי "לאחרונה, נמדדה עלייה בשיעור המים ונוזלים אחרים ושינוי בצפיפות בנפט הגולמי הנשאב במהלך מבחני השאיבה בקידוח, באופן שהוא אינו עומד בתנאי האיכות אשר נקבעו על ידי הרוכש עמו התקשרה השותפות, כפי

שדווח. נכון למועד דוח זה לא ניתן להגדיל את כמות הנפט המאוכסן באתר הקידוח ומצד שני לא ניתן למכור אותו לרוכש לפני ביצוע הפרדת המים והנוזלים האחרים מהנפט".

"בהתאם לכך, השותפות נאלצת להפסיק זמנית את מבחני השאיבה וזאת עד שיימצא פתרון אחסון לנפט הגולמי הנשאב ו/או פתרון להפרדת המים ונוזלים אחרים אשר מעורבים בנפט הגולמי, אשר יאפשרו עמידתו בתנאי האיכות שנקבעו לצורך מכירתו לרוכש. השותפות תשוב ותדווח בעניין זה ככל שתהיינה התפתחויות".

קידוח צוק תמרור קידוח צוק תמרור קידוח צוק תמרור

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות