אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירים בשטראוס נעצרו בחשד להעלמת מס

בכירים בשטראוס נעצרו בחשד להעלמת מס

ארבעה חשודים, ביניהם חשב בחברה ומנהלי הרכש והייבוא, חשודים כי במשך שנים נטלו חלק בפיצול חשבוניות במטרה להקטין את סכום העסקאות של החברה ב-12 מיליון שקל לפחות

28.01.2015, 13:51 | עמרי מילמן
בכירים בקבוצת שטראוס נעצרו בחשד להעלמת מס. על פי החשד הגישו ארבעה בכירים מקבוצת שטראוס הם חשב בחברה ומנהלי הרכש והייבוא מסמכים מזויפים למכס, זאת במטרה לחמוק מתשלום מס שהקטינו את סכום העסקאות של החברה ב-12 מיליון שקל לפחות. מהחשדות עולה כי ארבעת החשודים במשך שנים נטלו חלק בפיצול חשבוניות במטרה להקטין את חבות המס של החברות השייכות לקבוצת שטראוס.

קראו עוד בכלכליסט

בית משפט השלום בראשון לציון אישר את בקשת הצדדים לשחרור בהסכמת תמורת הפקדת מזומן או ערבות בנקאית בסך 100 אלף שקל, התחייבות עצמית בסך 100 אלף שקל וערבות צד ג' בסך 50 אלף שקל לכל אחד מהחשודים, במקביל להפקדת דרכונם והטלת איסור יציאה מן הארץ. כרגע חל איסור פרסום על שמם של החשודים למשך 14 יום.

משרדי שטראוס בפתח תקווה, צילום: יובל חן משרדי שטראוס בפתח תקווה | צילום: יובל חן משרדי שטראוס בפתח תקווה, צילום: יובל חן

על פי החשד מי ששימש בעבר מנהל הרכש של מזון טרי מטעם שטראוס והיום הוא מנהל קשרי החברה בנושא הכשרויות מול ספקים זרים, ביקש מהספק של מחיות הפרי השוויצרי של החברה לפצל את חשבונית הייבוא, כך שערך העסקאות בחשבוניות שהוגשו למכס היה נמוך בכ-50% מערכן האמיתי ובכך, הקטין את סכומי העסקאות של שטראוס ב-12 מיליון שקל לפחות, על פי הראיות שנמצאו ונותחו עד כה. המנהל הודה בעבירות בחקירה.

על פי החשד, מנהל נושא הכשרויות , שהיה אחראי על ניהול המשא ומתן מול הספק השוויצרי, הביא בסוד העניינים את המעורבים האחרים במטרה לסייע להסוואת עבירות.

חשב 'שטראוס ישראל', נחשד כי ידע על ההתנהלות ונתן ידו להתחמקות מתשלום מס , מנהלת תחום רכש חומרי גלם ב'שטראוס גרופ', חשודה כי פעלה ביודעין תוך כוונה שהחברה תגיש מסמכים כוזבים למס ואף הודתה בחקירותיה כי נהגה לפעול כך במשך שנים ומנהלת הייבוא של 'שטראוס גרופ', שבמסגרת תפקידה תיאמה את נושא הייבוא מול הספק השוויצרי, חשודה כי ידעה על הפיצול ופעלה להגיש מסמכים כוזבים למכס.

מנהל מכס מרכז, ירדן יופה, אמר כי "החקירה נמצאת בראשיתה וכעת עוד רב הנסתר על הגלוי. נמשיך לפעול לגלות את מלוא היקף העבירות ולהשיב את המסים שנגזלו מקופת המדינה ולמצות את הדין עם הנושא באחריות לעברות".

משטראוס נמסר: "החברה מייבאת מגוון רחב של חומרי גלם ומוצרים ומקפידה בעקביות על תשלום מכס כחוק. הסוגיה הנחקרת מבוססת על מידע אותו העבירה שטראוס לרשות המכס (בהמשך לפנייתה בנושא), והיא קשורה לתשלום מכס בגין הוצאות כשרות בחו"ל, סוגיה אשר ללא קשר לשטראוס מצויה במחלוקת משפטית הממתינה להכרעת ביהמ"ש העליון. מדובר במקרה של ספק אחד מתוך 4000 ספקים איתם עובדת החברה, ובבחינה של חיוב המכס ביחס להוצאות הכשרות שנעשו בגינו בסכומים שאינם מהותיים. אנו משתפים פעולה באופן מלא עם רשויות המכס ומעבירים אליהם את כל המידע המבוקש מן החברה. שטראוס נכונה לשלם כל סכום שימצא לנכון לאחר החקירה באם אכן נעשתה טעות בחישוב המכס אותו משלמת החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות