אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מס המיליונרים הרג את שוק העברות השחקנים בצרפת צילום: איי אף פי

מס המיליונרים הרג את שוק העברות השחקנים בצרפת

ההוצאות של קבוצות הכדורגל הצרפתיות על ההעברות שחקנים הצטמצמו ב-90% בשנה שעברה, בין השאר בשל "מס המיליונרים" בגובה 75% שהטיל הנשיא פרנסואה הולנד

29.01.2015, 09:48 | שירות כלכליסט

ההוצאות של קבוצות הכדורגל על העברות שחקנים הצטמצמו ב-90% בשנה שעברה, בין השאר בשל "מס המיליונרים" בגובה 75% שהטיל הנשיא פרנסואה הולנד.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני ליון. לפי דו"ח של Transfer Matching System של פיפ"א, ההוצאות של קבוצות צרפתיות על העברות צנחו ל-222 מיליון דולר, לאחר שהמועדונים הגדולים הוגבלו גם בעקבות כללי הפייר פליי הפיננסי, שהשיקו באופ"א ונועדו לצמצם את החובות של הקבוצות, צילום: איי אף פי שחקני ליון. לפי דו"ח של Transfer Matching System של פיפ"א, ההוצאות של קבוצות צרפתיות על העברות צנחו ל-222 מיליון דולר, לאחר שהמועדונים הגדולים הוגבלו גם בעקבות כללי הפייר פליי הפיננסי, שהשיקו באופ"א ונועדו לצמצם את החובות של הקבוצות | צילום: איי אף פי שחקני ליון. לפי דו"ח של Transfer Matching System של פיפ"א, ההוצאות של קבוצות צרפתיות על העברות צנחו ל-222 מיליון דולר, לאחר שהמועדונים הגדולים הוגבלו גם בעקבות כללי הפייר פליי הפיננסי, שהשיקו באופ"א ונועדו לצמצם את החובות של הקבוצות, צילום: איי אף פי

לפי דו"ח של Transfer Matching System של פיפ"א, ההוצאות של קבוצות צרפתיות על העברות צנחו ל-222 מיליון דולר, לאחר שהמועדונים הגדולים הוגבלו גם בעקבות כללי הפייר פליי הפיננסי, שהשיקו באופ"א ונועדו לצמצם את החובות של הקבוצות.

"מס המיליונרים" שהוטל על הכנסות של מעל 1 מיליון יורו (1.1 מיליון דולר), הסתיים ב-1 בינואר, 2015. אולם המס עלה לאולימפיק ליון 6.3 מיליון יורו ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני, 2014, שנאלצה לשלם מס גבוה יותר על חלק מהשחקנים, כך מסר נשיא הקבוצה ז'אן – מישל אולאס.

מהדו"ח עולה עוד כי המסים בצרפת על שחקני כדורגל שמרוויחים מעל 600 אלף יורו בשנה, גבוהים פי 5 מאשר המסים המוטלים באנגליה, פי 15 מאשר בגרמניה ופי 66 לעומת ספרד. המידע מבוסס על נתונים שנאספו מאיגוד הקבוצות הצרפתי.

ההוצאות על העברות בינלאומיות טיפסו ב-2014 ב-2.1% לשיא של 4.06 מיליארד דולר. הקבוצות האנגליות הובילו את מסע ההוצאות עם סכום של 1.17 מיליארד דולר, שנבע גם מהעובדה שחוזי השידור של הפרמיירליג יקרים יותר בהשוואה לליגות האחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות