אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: ראש לשכת עוה"ד ברזילי נחקר בפרשת השכרת המשרד צילום: בועז אופנהיים

הותר לפרסום: ראש לשכת עוה"ד ברזילי נחקר בפרשת השכרת המשרד

במסגרת החקירה נבדק החשד כי בכירים בלשכה קידמו חוזה לשימוש פרטי של עו"ד במשרדי הלשכה; בפרשה נחקר לאחרונה גם יו"ר מחוז ת"א אפי נוה; ברזילי: "התבקשתי למסור הבהרות בעניין מהות ההסכם הקואליציוני על השימוש בחדר האמור בלבד"

28.01.2015, 19:34 | זוהר שחר לוי וענת רואה

הותר לפרסום: דורון ברזילי, ראש לשכת עורכי הדין, הוא הבכיר בלשכה שנחקר היום (ד') באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), בחשד שהיה מעורב בפרשה שבה נחקר לאחרונה גם יו"ר מחוז תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין, אפי נוה. במסגרת החקירה נבדק החשד כי בכירים בלשכת עורכי הדין קידמו חתימת חוזה בינם לבין עו"ד פרטי שעניינו שימוש פרטי במשרד של הלשכה ובשירותי המשרד.

בתחילת החודש נחקר עו"ד נוה, יו"ר מחוז תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין תחת אזהרה ביאח"ה שבלהב 433 וזאת בחשד לביצוע עבירות מרמה. נוה תושאל על חוזה שנחתם עם עורך דין לשימוש פרטי במשרד ובשירותי המשרד. בנוסף הוא תושאל על כך שבמסגרת עתירות שהוגשו לבית המשפט בהקשר של החוזה המדובר מסר תצהירים סותרים בנוגע לשימוש במשרד. לאחר חקירתו טען נוה כי מדובר ב"טענת כזב משוללת יסוד" שהוגשה על ידי עו"ד שביקש להתנקם בו. היום נחקר תחת אזהרה על ידי חוקרי יאח"ה בכיר נוסף בלשכה בחשד למעורבות בפרשה.

דורון ברזילי, צילום: בועז אופנהיים דורון ברזילי | צילום: בועז אופנהיים דורון ברזילי, צילום: בועז אופנהיים

הנושאים עליהם נשאל נוה הועלו בעבר במסגרת עתירה לבג"צ שהגיש נגדו פרקליט אחר שמסוכסך עמו. לפי החלטת בג"צ שדחה את העתירה, נכתב בה כי באוקטובר 2011 נחתם הסכם קואליציוני בין הסיעות שהתמודדו בבחירות ללשכה, סיעת "עתיד" אז בראשות עו"ד דורון ברזילי, כיום יו"ר הלשכה, ועו"ד נוה לבין יו"ר סיעת הצעירים. באותו הסכם נקבע כי לרשותו של יו"ר הצעירים יועמד "חדר אחד שישמש כמשרדו הפרטי והאישי". נוה טען במענה לעתירה כי עורך הדין מעולם לא עשה שימוש בחדר לצורך עסקיו הפרטיים, אך העובדה שצוין שהמשרד ישמש כמשרד פרטי ואישי נועדה רק להבהיר כי לא יחלוק את החדר עם כל בעל תפקיד אחר. עוד צוין בהחלטת בג"צ שעורך הדין שעתר נגד נוה הגיש גם תלונה למשטרה בנושא.

שופטי בג"ץ קבעו אז בהחלטתם כי דין העתירה להידחות על הסף והם כתבו כי נכון לאותה עת היו תלויים ועומדים נגד הפרקליט שהגיש את העתירה כתבי אישום משמעתיים, ולא הוצגה בפני בית המשפט התמונה המלאה בנוגע לסכסוך הארוך בינו לבין עו"ד נוה. שנית, נקבע בהחלטה, העתירה מוקדמת ותלונתו של העותר למשטרה עודנה מתבררת.

ברזילי מסר בתגובה: "כצפוי בעקבות חקירתו של עו"ד אפי נווה אודות ההסכם הקואליציוני שנחתם בינינו לבין סיעת הצעירים והצהרותיו הסותרות בתצהירים שהגיש בעניין השימוש בחדר במחוז, נתבקשתי למסור הבהרות בעניין מהות ההסכם הקואליציוני על השימוש בחדר האמור בלבד, כפי שהיה ידוע לי בזמן החתימה על ההסכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות