אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תופרים ביטחון צילום: מיכל קפלוטו

תופרים ביטחון

בסטודיו החדש שלה במצפה רמון מיכל קפלוטו מנסה לחזק לילדות את הביטחון העצמי באמצעות תפירה

29.01.2015, 09:19 | רעות ברנע

"התפירה בעיניי היא כלי", אומרת מיכל קפלוטו, "אפשר לעבוד איתה על נושאים שונים, למשל חוסר ביטחון. בנות שמגיעות אליי לתפור צריכות סבלנות, אבל בסוף הן רואות שכל אחת יכולה". קפלוטו, מעצבת תלבושות ורקדנית בעברה, מעבירה סדנאות ושיעורי תפירה בסטודיו החדש שלה, "המתפרה", שנפתח לאחרונה ברובע האמנים במצפה רמון (מ־90 שקל לסדנה בת חמישה משתתפים ו־150 שקל לשיעור פרטי, תיאום מראש בטלפון 054-5525652).

"יש הרבה בנות שמגיעות עם תפיסות כמו 'אני עקומה', ותוך כדי הסדנאות הן מבינות שזה לא נכון", היא אומרת, "זה לא משהו שאני פותחת באופן ישיר, אבל זה קורה באופן טבעי. התפירה דורשת משמעת והתמודדות עם ביקורת עצמית, זה תהליך שמתפתח אצל הבנות תוך כדי".

המתפרה, צילום: מיכל קפלוטו המתפרה | צילום: מיכל קפלוטו המתפרה, צילום: מיכל קפלוטו

תפירה היא עדיין עניין אטרקטיבי? לא יותר פשוט לקנות בגדים בקניון?

"קודם כל, בשביל קניון צריך לנסוע עד באר שבע, ובאופן כללי אין כאן הרבה אפשרויות לקנות. מעבר לזה קיים הערך המוסף של לתפור לעצמך חצאית כמו שאין לאף אחת אחרת. בשנה שעברה הדרכתי קייטנה שבה הבנות עיצבו ותפרו קולקציה שלמה. הן עבדו קשה אבל קיבלו משהו מיוחד, לא עוד איזה 'מייד אין צ'יינה'".

קפלוטו הגיעה אל היישוב הדרומי אחרי שנים בתל אביב. "עיצוב תלבושות הוא גם ככה תחום לא יציב, והרעשים של העיר גרמו לי לרצות לצאת ממנה. את מצפה רמון הכרתי עוד מהגלגול הקודם שלי כרקדנית".

לא חששת לעבור למקום כל כך מרוחק?

"היו פחדים, אבל הבנתי שאני אחראית לגורלי. מצפה רמון הוא מקום קיצוני, האנשים פה הם אנשי קצה, אבל די מהר הרגשתי בבית. התחלתי לעבוד, מצאתי בית, כלב, חתול ובן זוג שהוא יליד המקום".

ומהיכן צמחו הסדנאות?

"בשלב הראשון פתחתי סטודיו בבית והתחלתי לעבוד על כל מה שהיה לו ביקוש פה — משמלות כלה ועד ברזנטים לג'יפים. עם הזמן התחלתי לתת שיעורים פרטיים בתפירה לבנות מהאזור, והשיעורים הפרטיים הפכו לסדנאות לילדים ולמבוגרים".

יש גם בנים?

"עוד לא היו, אבל אני מחכה ליום שבו הם יבואו. זה תחום שמושך יותר נשים וילדות, אני לא אתווכח עם זה".

סטודיו "המתפרה". קפלוטו: "אני מחכה ליום שבו יבואו גם בנים"
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות