אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה תפצה רוכשי דירות בגלל עיכוב בבנייה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

אלקטרה תפצה רוכשי דירות בגלל עיכוב בבנייה

אלקטרה בנייה תשלם לחברי קבוצת הרכישה של איציק תשובה במגדלי טי בנתניה 2.5 מיליון שקל כפיצוי על עיכוב של שמונה חודשים במסירת דירות

29.01.2015, 08:18 | יעל דראל

חברת אלקטרה בנייה תפצה את רוכשי הדירות בקבוצת הרכישה שארגן איציק תשובה במגדלי טי, שכוללים 215 דירות בנתניה, בכ־2.5 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". זאת על רקע עיכוב של שמונה חודשים במסירת הדירות. עד כה רק אחד נמצא בהליכי אכלוס.

שני המגדלים האחרים טרם אוכלסו והשלמתם התעכבה ביותר מחצי שנה, בין השאר על רקע עיכובים בהנחת תשתיות החשמל בפרויקט מצד חברת החשמל, שלפי ההערכות הובילו לעיכוב של כשלושה חודשים. לטענת גורמים המעורים בנושא, נגרמו עיכובים נוספים בשל התנהלות אנשי המקצוע מטעם אלקטרה. על רקע העיכוב הצפוי, בחודשים האחרונים ניהלו רוכשי הקבוצה באמצעות תשובה (אחיינו של יצחק תשובה) משא ומתן על פיצוי הדיירים. המו"מ הסתיים בהסכם פשרה בין אלקטרה לוועדי הדיירים בכל הבניינים, במסגרתו התחייבה אלקטרה לקזז לדיירים שמסירת דירותיהם התעכבה את סכום הפיצוי, והדיירים התחייבו לא לתבוע.

איציק תשובה. "לשביעות רצוננו", צילום: עמית שעל איציק תשובה. "לשביעות רצוננו" | צילום: עמית שעל איציק תשובה. "לשביעות רצוננו", צילום: עמית שעל

עד כה השלימה אלקטרה בנייה 25 פרויקטים למגורים עבור קבוצות רכישה. עם זאת, רצונה של החברה להימנע מתביעות קשור לפי הערכות גם לכך שרק לפני כשנה וחצי עמדה החברה בפני תביעה דומה, כשחברי קבוצת הרכישה ברוטשילד 30 בתל אביב תבעו כ־50 מיליון שקל מהחברה, בטענה לעבודה לקויה. איציק תשובה מסר: "הדבר החשוב הוא שהפרויקט הסתיים לשביעות רצוננו, ושהדיירים לא נאלצו לשאת בעלויות שמעבר להערכות המקוריות". מאלקטרה נמסר: "מסירת הדירות עוכבה בשל גורמים כמו העירייה וחברת החשמל. הגענו להסכם פיצוי כדי להביא לסיום מוצלח של הפרויקט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות