אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאלביס פרסלי - ועד אפל: המותגים שמכרו יותר ממיליארד מוצרים

מאלביס פרסלי - ועד אפל: המותגים שמכרו יותר ממיליארד מוצרים

מעט מאוד חברות יכולות להתגאות בכך שהצליחו למכור בעצמן למעלה ממיליארד מוצרים. ענקית הטכנולוגיה הצטרפה באחרונה למועדון - מה היה "מכשיר המיליארד"?

31.01.2015, 10:40 | שירות כלכליסט

חברת אפל הצטרפה אל קומץ מותגים שהצליחו למכור בעצמן (להבדיל מדרך משווקים) למעלה ממיליארד מוצרים. זוהי משימה לא קלה אולם עם מכירות של 74.5 מיליון מכשירי אייפון רק ברבעון האחרון, החברה לבסוף חצתה את הסף ב-22 בנובמבר כשמכרה את מכשיר ה-iOS המיליארד שלה. החברה אמרה כי מדובר במכשיר אייפון 6 פלוס, 64 ג'יגבייט בצבע אפור שאותו מתכוונת החברה לשמור למזכרת במשרדיה הראשיים בקופרטינו.

קראו עוד בכלכליסט

"מכירה של מיליארד מכשירים הוא נתון בלתי נתפס כמעט וכולנו גאים ביותר להיות חלק מכך", אמר מנכ"ל החברה טים קוק בשיחת ועידה עם אנליסטים.

אתר מרקט ווטץ' ערך רשימה של המותגים האחרים השייכים למועדון המיליארד:

מקדונלד'ס

לא רק שרשת המזון המהיר חצתה את סף המיליארד שאותו חצתה כבר ב-1963 – אלא היא מחקה אותו לגמרי כאשר ב-2013 מכרה את ההמבורגר ה-300 מיליארד שלה. במרוצת השנים שינתה החברה את הלוגו בשלטי החוצות שלה מ"מיליונים קיבלו שירות" ו"מיליארדים קיבלו שירות".

סניף של מקדונלד סניף של מקדונלד'ס בסין, כבר במועדון ה-300 מיליארד | צילום: אי פי איי סניף של מקדונלד

אלביס פרסלי

מלך הרוק אנד רול הוא אחד מהאמנים המצליחים בכל הזמנים. למעלה ממיליארד מאלבומיו של ה"מלך" המת נמכרו בצורת תקליטי ויניל, קלטות, תקליטורים ובאמצעות הורדות דיגיטליות. אולם ישנה מחלוקת לגבי המספר האמיתי של אלבומיו שנמכרו.

מלך הרוק אנד רול, מכר יותר ממיליארד אלבומים, צילום: בלומברג מלך הרוק אנד רול, מכר יותר ממיליארד אלבומים | צילום: בלומברג מלך הרוק אנד רול, מכר יותר ממיליארד אלבומים, צילום: בלומברג

טאקו בל

רשת המזון המקסיקני המהיר הוציאה את הדוריטוס נאצ'ו גבינה למסעדות הרשת ב-2012. עד סוף 2014 מכרה הרשת למעלה ממיליארד יחידות. על פי הדיווחים היה על החברה לשכור למעלה מ-1,500 עובדים נוספים כדי לעמוד בביקוש.

טאקו בל, נאלצו לשכור 1,500 עובדים כדי לעמוד בביקוש, צילום: בלומברג טאקו בל, נאלצו לשכור 1,500 עובדים כדי לעמוד בביקוש | צילום: בלומברג טאקו בל, נאלצו לשכור 1,500 עובדים כדי לעמוד בביקוש, צילום: בלומברג

הביטלס

הביטלס הם אחת מהלהקות המצליחות בכל הזמנים. למעלה מ-2 מיליארד אלבומים של הלהקה נמכרו עד כה.

הביטלס, למעלה מ-2 מיליארד אלבומים נמכרו, עטיפה הביטלס, למעלה מ-2 מיליארד אלבומים נמכרו | עטיפה הביטלס, למעלה מ-2 מיליארד אלבומים נמכרו, עטיפה

סטארבאקס

קפסולות הקפה של סטארבאקס למכונות קפה ביתיות הן פופולאריות ביותר וב-2013 הכריזה רשת הקפה הגדולה בעולם כי מכרה למעלה ממיליארד יחידות.

סטארבקס בסין, מכרו למעלה ממיליארד כוסות קפה כבר ב-2013, צילום: בלומברג סטארבקס בסין, מכרו למעלה ממיליארד כוסות קפה כבר ב-2013 | צילום: בלומברג סטארבקס בסין, מכרו למעלה ממיליארד כוסות קפה כבר ב-2013, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות