אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השנה רק החלה - ויבואני הרכב חוזרים לתבניות המבצעים המוכרות

השנה רק החלה - ויבואני הרכב חוזרים לתבניות המבצעים המוכרות

שנת 2015 נפתחה, לפחות אצל חלק מיבואני הרכב, בעליות מחיר. אולם בחודש ינואר יימסרו מעל 30 אלף מכוניות והיבואנים מנסים "לשמר מומנטום" עם מבצעים. מה הם מציעים?

29.01.2015, 15:43 | תומר הדר

שנת 2015 נפתחה, לפחות אצל חלק מיבואני הרכב, בעליות מחיר, ולא בכדי: במקרה של יבואנים המשלמים עבור המכוניות בדולר חלה שחיקה מהותית של שולי הרווח של היבואן. במקביל, יבואני הרכב מתכוננים לקראת חודש ינואר מצוין, בו יימסרו מעל 30 אלף מכוניות חדשות, אלא שהמכוניות שימסרו בינואר הן בדרך כלל מכוניות שנמכרו בדצמבר אשתקד, ויבואני הרכב חייבים "לשמר מומנטום".

י

כאן נחשף הצרכן הישראלי למבצעים חדשים, המעידים שהיבואנים אולי טוענים שאין ביכולתם אלא להעלות מחירים, אך עדיין משמרים שולי רווח נאים. השנה צפוי פסח לחול מוקדם יחסית - מה שיבטיח הצטיידות של חברות ההשכרה לפני החג, אלא שהחל מהשבוע בחברות ההשכרה החלה שליחת איתותים ליבואני הרכב, לפיהם במידה שתחול הסלמה במצב הבטחוני, תפחת מהותית כמות המסירות. מנתוני מועדוני הצרכנות הגדולים עולה שהיבואניות הגדולות ממשיכות במתן הנחות.

יונדאי ix35 יונדאי ix35 יונדאי ix35

כך, בכלמוביל, יבואנית יונדאי שייקרה את רוב דגמי המותג הקוריאני בתחילת ינואר, מוצעת יונדאי i35 אלנטרה בהנחה של עד 13 אלף שקלים לעמיתי "חבר". האלנטרה היא המכונית המשפחתית ששיעור התייקרות שלה בתחילת השנה: 4,000 שקל היה החד ביותר בקרב הרכבים המשפחתיים.

רכב השטח יונדאי IX35 מוצע בהנחה של כעשרת אלפים שקלים ואילו יונדאי I10 מוצעת בהנחה של כחמשת אלפים שקלים. אנשי מועדון הצרכנות המתחרה, "הוט" חברו ליבואנית סוזוקי - ומציעים את סוזוקי קרוס אובר במחיר של 115 אלף שקלים, הנחה של 6,000 אלפים שקל ממחיר המחירון הרשמי (שהיה 120 אלף שקלים בשנה שעברה). דוד לובינסקי, יבואנית פיז'ו יוצאת גם במבצע, במסגרתו מוצעת פיז'ו 308 ב-129 אלף שקלים במקום ב-133 אלף שקלים. על פי הערכות בענף, במידה שתחול הסלמה במצב הבטחוני, יידרשו יבואני הרכב לצאת גם בחודש הבא במבצעי מכירות אגרסיביים, במטרה להיפטר מרכבים שהיו אמורים להגיע אל חברות ההשכרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות