אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון תתחרה ישירות במיקרוסופט ובגוגל עם תשתית מייל חדשה

אמזון תתחרה ישירות במיקרוסופט ובגוגל עם תשתית מייל חדשה

אמזון הציגה שירות מייל ארגוני חדש - WorkMail. ואולם אין מדובר במתחרה ישיר לג'ימייל, אלא בשירות שיופעל במודל ספקית תוכנות ותשתיות תוכנה כענן

29.01.2015, 16:40 | רפאל קאהאן

אמזון הודיעה אמש (ד') על זמינותו של שירות מייל עסקי חדש WorkMail. ראוי לציין שלא מדובר בשירות מייל כגון ג'ימייל או אאוטלוק 365, אלא תשתית מייל ארגוני, כמו שירות אקסצ'יינג' של מיקרוסופט או שירות הדואר הארגוני של גוגל. השירות החדש מציע בנוסף למייל גם שירות יומן בדיוק כמו אצל המתחרים.

קראו עוד בכלכליסט

WorkMail הוא חידוש מבחינת אמזון והוא סנונית ראשונה לכיוון אליו שואפת החברה לפתח את מוצריה - להציע ללקוחותיה שירותי אינטרנט וענן מקצה לקצה, ובעתיד יתכן וגם במוצריה המיועדים לקהל הצרכני, כגון טאבלטי קינדל פייר. אמזון תספק במקביל ל-WorkMail גישה לשירות אחסון הקבצים Zocalo שמהווה מעין תואם דרופבוקס או OneDrive ולשירות מסד הנתונים Aurora. ההבדל העיקרי שחבילת המוצרים של אמזון מיועדת לפעול כתשתית הנמכרת ללקוחות ארגוניים ולא כשירות ללקוח קצה.

אמזון נכנסת גם לתחום תשתיות המייל. האם בעתיד תתחרה ישירות בג אמזון נכנסת גם לתחום תשתיות המייל. האם בעתיד תתחרה ישירות בג'ימייל? | צילום: בלומברג אמזון נכנסת גם לתחום תשתיות המייל. האם בעתיד תתחרה ישירות בג

הלקוח יכול להתאים את השירותים לצרכיו ואף למתג אותם בהתאם, מודל המתיישב היטב עם יכולותיה של חטיבת ה-AWS אמזון. בדרך זו, החברה אינה צריכה לדאוג לשירות הטמעה או לאחריות על התאמת הסביבה של הלקוח לתשתיות אותן היא מספקת. בנוסף, האסטרטגיה מאחורי WorkMail מעידה שאמזון איננה מעוניינת ברגע זה להפוך למתחרה ישירה של שירותי הענן מיקרוסופט וגוגל, למרות שהיא כבר מתחרה בהם בשוק הצרכני עם שירותי תוכן, אפליקציות ומערכת הפעלה.

לא ברור האם המודל העסקי של WorkMail יצליח לצבור תאוצה לעומת ההצעות המתחרות בשוק, במיוחד מול מערכי שירותים עסקיים של חברות כגון SalesForce ואורקל, אך מדובר בניסיון מעניין שיכול לקסום לארגונים רבים אשר אינם מעוניינים להיות כבולים לפתרון אחד, או שפשוט רוצים לאפשר לעצמם גמישות תפעולית.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות