אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי טפחות השלים את גיוס הענק - 3.15 מיליארד שקל צילום: אוראל כהן

מזרחי טפחות השלים את גיוס הענק - 3.15 מיליארד שקל

ההנפקה הגדולה יכולה ללמד על תיאבון המוסדיים להנפקות בנקאיות, אך גם על ההערכות של בנק מזרחי טפחות לביצועי שוק המשכנתאות

29.01.2015, 19:43 | תומר ורון

הנפקת האג"ח של מזרחי טפחותהסתיימה היום (ה') עם ההנפקה לציבור בו גייס הבנק בניהולו של אלדד פרשר עוד כ-200 מיליון שקל. סך הכל מסכם מזרחי טפחות הנפקה בהיקף של 3.15 מיליארד שקל בריבית של 0.64% ובמח"מ של כ־4.95 שנים. את ההנפקה הובילה רוסאריו קפיטל.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בגיוס הרביעי של מזרחי טפחות ב־12 החודשים האחרונים. סך הגיוסים מסתכמים ל־9 מיליארד שקל. מזרחי טפחות הוא הבנק הממונף ביותר במערכת הבנקאית, והוא הוביל את גיוסי האג"ח של המערכת בשנת 2014.

ההנפקה הגדולה יכולה ללמד על תיאבון המוסדיים להנפקות בנקאיות, אך גם על ההערכות של בנק מזרחי טפחות לביצועי שוק המשכנתאות בשנה הקרובה. הערכות המערכת הבנקאית הן כי בינואר היקף המשכנאות החדשות שייטול הציבור יעמוד על 4.6 מיליארד שקל - זינוק של 22% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בבנקים צופים כי 2015 תהיה שנה חזקה מאוד בתחום בעקבות הבחירות ונפילת חוק 0% מע"מ.

מזרחי טפחות גם בוחר לגייס באפיק הצמוד למדד, מאחר שנתח גדול מהמשכנתאות שהבנק נותן הוא צומד מדד ולכן הוא צריך מקורות צמודי מדד לכספים אלו. מזרחי טפחות מחזיק בנתח השוק הגדול ביותר בשוק המשכנתאות — 35%.

דירות חדשות. בונים על הרבה משכנתאות, צילום: אלעד גרשגורן דירות חדשות. בונים על הרבה משכנתאות | צילום: אלעד גרשגורן דירות חדשות. בונים על הרבה משכנתאות, צילום: אלעד גרשגורן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות