אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה: נערך להוציא את הדו"ח על הוצאות מעון ראש הממשלה צילום: אמיל סלמן

מבקר המדינה: נערך להוציא את הדו"ח על הוצאות מעון ראש הממשלה

לאחר הפרסומים בימים האחרונים שהמבקר יוסף שפירא מעכב את פרסומו של הדו"ח בשל דרישה של עורך הדין של משפחת נתניהו, במשרד המבקר מבהירים הערב: "לא הובטח דבר"

31.01.2015, 21:10 | שאול אמסטרדמסקי

על רקע הדיווחים בימים האחרונים לפיהם מבקר המדינה נעתר לבקשת עורך דינם של בני משפחת נתניהו לא לפרסם את הדו"ח על הוצאות מעון ראש הממשלה, משרד מבקר המדינה הודיע הערב (מוצאי שבת), כי הוא נערך להוציא את הדו"ח.

קראו עוד בכלכליסט

תחילת הבדיקה - מאי 2013

במאי 2013, עם או בלי קשר לעניין הבקבוקים, מבקר המדינה יוסף שפירא הודיע כי הוא מתחיל בבדיקה של הוצאות המעון הרשמי של ראש הממשלה. בהודעת משרד מבקר המדינה נכתב אז, כי "הנושאים הללו צריכים להגיע להסדרה שקופה וברורה כלפי הציבור".

ההחלטה של מבקר המדינה התקבלה לנוכח העניין הציבורי בהוצאות מעון ראש הממשלה. מאז חלפה יותר משנה וחצי. בשבוע שעבר התפרסם ב״הארץ״ כי דו"ח הבדיקה של מבקר המדינה למעשה גמור ומוכן לפרסום, ואף כולל כבר את התייחסות ראש הממשלה (לגופים שנמצאים בביקורת ניתנת תמיד האפשרות להגיב לטיוטת דוח הביקורת לפני פירסומו לציבור הרחב), אולם פרסומו לציבור מעוכב בידי המבקר לנוכח בקשת עורך הדין דוד שמרון, המייצג את בני משפחת נתניהו.

מבקר המדינה יוסף שפירא, צילום: גדעון מרקוביץ מבקר המדינה יוסף שפירא | צילום: גדעון מרקוביץ מבקר המדינה יוסף שפירא, צילום: גדעון מרקוביץ

אם זו אכן החלטת המבקר, הרי שהיא מעלה סימני שאלה. לכאורה, יש כאן ניסיון להימנע מהשפעה על מערכת הבחירות. מצד שני, אם יש נושאים שקשורים להתנהלות של נבחרי ציבור, קל וחומר להתנהלות של ראש הממשלה, שהציבור צריך להיות חשוף אליהם, תקופת הבחירות היא כנראה התקופה החשובה ביותר שבה הציבור צריך להיות חשוף אליהם. זו התקופה הטובה ביותר שמבקר המדינה היה יכול לחשוב עליה לפרסום הדוחות שלו, ולפרסום הדוח הזה בפרט. החלטה לדחות את הדוח הזה משמעותה למנוע מהציבור מידע מהותי על נבחרי הציבור שעומדים מחדש לבחירתו. במיוחד לנוכח מעמדו המיוחד של מבקר המדינה. נתניהו יכול לטעון ביחס לתקשורת כמה שהוא רוצה שהיא רודפת אותו. הוא לא יוכל להגיד דבר דומה לגבי בדיקת מבקר המדינה, ובדיוק מכאן נובעת חשיבות פרסום הדו"ח בעת הזו.

ממשרד מבקר המדינה נמסר: "כבר בחודש אוגוסט 2014 נשלח לראש הממשלה וליועץ המשפטי לממשלה נוסח כמעט סופי של הדו"ח על הוצאות מעונות ראש הממשלה. מכאן שהיועמ"ש יודע מאז מה בדק משרד מבקר המדינה בנושא זה. בחודש נובמבר שלחה היועצת המשפטית של משרד המבקר מכתב ארוך ומפורט בנוגע לכל נושאי הדו"ח. אשר לטענה כאילו המבקר נעתר לבקשת שימרון לדחות את פרסום הדו״ח, יודגש שלא הובטח דבר. משרד מבקר המדינה נערך להוציא את הדו"ח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לצערי אומר...
שאילו היו משלמים לראשי המדינה משכורות ראויות, לא היינו נחשפים לכאלה ביזיונות וזוטות שרק מחלישות את תדמית המדינה בכל העולם. ככה זה שרופאים מסוימים שמנהלים בית חולים ,עובדי חברת חשמל שמחזיקים בשלטר, מנהלי משמרות שמחליטים איזה מכולות ישוחררו מהנמל ועוד ועוד, אלה מביאים תלושים הרבה יותר שמנים מראש ממשלה. פלא שהם מסתבכים על שטויות???
במבי , מרכז  |  01.02.15
2.
כל ההתנהלות הזו ממש מעלה חשד של מה מנסים להסתיר שם....
זה בטוח יותר גרוע מבקבוקים, מטוסים, נסיעות, גלידות, נרות, שלושה בתים.... מה קרה, ראש הממשלה לא מרוויח מספיק כסף כדי לממן את ההוצאות הפרטיות שלו לעצמו??? למה מכספי משלמי המיסים??? אין לך כסף לקנות גלידה? או לאכול אוכל של מלון רחמנא ליצלן!!!! פשוט גנב אין דרך אחרת לומר את זה!!!
01.02.15