אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטרוכימיים עוברת לרשימת השימור בבורסה

פטרוכימיים עוברת לרשימת השימור בבורסה

המהלך ננקט לאחר שהחברה לא עמדה ברף ההון העצמי הנדרש של 2 מיליון שקל ושווי אחזקות ציבור מינימלי של 24 מיליון שקל

31.01.2015, 23:32 | אורן פרוינד

חברת פטרוכימיים, בשליטת דיוויד פדרמן (59%), צפויה לעבור ביום שני הקרוב לרשימת השימור של הבורסה מכיוון שאינה עומדת בדרישות הון עצמי מינימלי של 2 מיליון שקל ושווי אחזקות ציבור מינימלי של 24 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

משמעות המהלך: מניית החברה תיסחר במסחר הרב־צדדי בלבד ולא במסחר הרציף, כלומר יתאפשר לסחור בה רק בתחילת יום המסחר ובסיומו. לפטרוכימיים, שחתמה רק לפני שלושה שבועות על הסדר חוב בהיקף של 2 מיליארד שקל, הון עצמי שלילי של 629 מיליון שקל ואחזקות ציבור בשווי 2.4 מיליון שקל.

חדר מסחר בבורסת ת"א (ארכיון), צילום: אוראל כהן חדר מסחר בבורסת ת"א (ארכיון) | צילום: אוראל כהן חדר מסחר בבורסת ת"א (ארכיון), צילום: אוראל כהן

הכניסה לרשימת השימור לא תשפיע על הסדר החוב, שכן הביטחונות לנושים הם מניות של החברה־הבת בזן, שממשיכה להיסחר כרגיל.

על רקע ירידה במרווחי הזיקוק והרעה בתוצאות העסקיות נקלעה פטרוכימיים לפני חצי שנה להסדר חוב של 2 מיליארד שקל - 1.6 מיליארד שקל מתוכם למחזיקי האג"ח ו־400 מיליון שקל לבנק הפועלים ולקרן בראשית. לפני שלושה שבועות אישרו נושי החברה ברוב מכריע של 95% הסדר לפריסת החובות בתמורה לחיזוק ביטחונות והשתתפות בעלי השליטה במימון הפעילות השוטפת של החברה בהיקף של עד 20 מיליון שקל.

מאז אישור ההסדר עלתה מניית בזן ב־13%, והיא נסחרת כיום במחיר של 1.13 שקל, המשקף שווי שוק של 3.64 מיליארד שקל. כדי שכל הנושים יקבלו את הכסף שלהם בחזרה מניית בזן צריכה להגיע ל־2.1 שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות