אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכסוכי עבודה חדשים: מעובדי יחידת המלחמה בהון השחור לעובדי מכוני הרנטגן צילום: אלכס קומולויסקי

סכסוכי עבודה חדשים: מעובדי יחידת המלחמה בהון השחור לעובדי מכוני הרנטגן

ועד עובדי יחידת 'יהלום' של רשות המסים טוען כי יש מבוי סתום במו"מ על תנאי ההעסקה של העובדים שלא הוסדרו מאז הקמתה ב-2010

01.02.2015, 11:15 | מיקי פלד

ההסתדרות הכריזה על מספר סכסוכי עבודה במשק, בין השאר ביחידית 'יהלום' של רשות המסים שפועלת נגד הפשע המאורגן והלבנת הון. כמו כן, סכסוך עבודה הוכרז בקרב עובדי בתי המשפט ועובדות המשפחתונים בירושלים ובמקומות נוספים. ההכרזה פירושה שבתוך שבועיים יוכלו העובדים לנקוט בעיצומים ואף לשבות.

ועד עובדי יחידת יהלום של רשות המסים טוען כי ישנו מבוי סתום במו"מ על תנאי ההעסקה של עובדי היחידה, שעוד לא הוסדרו מאז השקתה ב-2010.

מהנהלת רשות המסים נמסר כי "בימים הקרובים צפוי להיחתם הסכם קיבוצי ייחודי לעובדי יחידת יהלום. ההסכם ישקף את התגמול הראוי למי שמתמודדים עם משפחות הפשע, על המאמצים והסיכון הכרוכים בכך".

סכסוך עבודה בבתי המשפט הוא בעילה של סירוב ההנהלה לקיים מו"מ על הסכם קיבוצי חדש, ובנוגע לכ-500 עובדות המשפחתונים לילדים בירושלים גם כן נטען כי ההנהלה מסרבת לקיים משא ותמן להסכם קיבוצי ואף מאשימים בהלנת שכר.

אישור נוסף ניתן לסכסוך העבודה של עובדי הדימות והרנטגן בשירות המדינה. כ-630 העובדים במכוני הדימות והרנטגן מלינים על סירובה של ההנהלה לקלוט בהעסקה ישירה את עשרות העובדים, שמועסקים כיום במכונים באמצעות קרנות מחקר.

צילום רנטגן (ארכיון) צילום רנטגן (ארכיון) צילום רנטגן (ארכיון)

סכסוך עבודה נוסף הוא בקרב 140 עובדי עיריית ביתר עלית, בין השאר בטענה לניסיון העירייה להתערב בהתארגנות העובדים. סכסוך נוסף הוא בקרב 210 עובדי מוזיאון תל אביב לאומנות בשל כוונת העירייה לסגור חלק ממרכז מאירהוף לחינוך לאומנות.

סכסוכי עבודה נוספים שאושרו היום נוגעים בעניינם של עובדי עיריית קריית מלאכי, עובדי רשות האוכלוסין וההגירה בלשכת מזרח ירושלים, עובדי בית החולים אברבנאל בבת ים, עובדי הוועדה לתכנון ובנייה במבוא העמקים, עובדי עיריית רחובות. לדברי ההסתדרות העילות בסכסוכים אלו קשורות לשינויים מבניים שיוזם המעסיק ללא שיתוף או הסכמה עם חברי הוועד ושיש בהם פגיעה חד צדדית בעובדים, בזכויותיהם ובביטחונם התעסוקתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות