אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יציבות בנעילה בת"א; מיקרומדיק זינקה ב-66% צילום: shutterstock

יציבות בנעילה בת"א; מיקרומדיק זינקה ב-66%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ללא שינוי ומדד הבנקים איבד 1.2%; מיקרומדיק נסקה בעקבות ניסוי מוצלח - החברה האם ביו לייט קפצה ב-12%. ירידות קלות באג"ח הממשלתיות, התשואה ל-10 שנים ב-1.67%

02.02.2015, 17:32 | מיקי גרינפלד

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי

 
 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח ל-30 שנה

 ---

17:30 - המדדים המובילים בבורסה ננעלו ללא שינוי מלבד מדד הבנקים שאיבד 1.2% מערכו. מניות הביומד נסחרו בתנודתיות חריפה, בעיקר - ביולייט, מיקרומדיק, קמטקו פלוריסטם; מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל כשבזק מובילה עם 26.5 מיליון שקל.

יום של ירידות באג"ח הממשלתיות, התשואה ל-10 שנים ב-1.67%.

 

17:00 - חצי שעה לנעילת המסחר - רוב מכריע של המדדים עבר להיסחר בטריטוריה השלילית. מדד ויקס תל אביב (מדד ה"פחד") עולה ב-6%. בזק נסחרת במחזור הגבוה בבורסה ועולה ב-3%.

15:50 - חברת קמטקקיבלה הזמנה על תנאי מחברת Bay Area Circuits, למערכת Gryphon. ההזמנה תהפוך לרשמית עם השלמה מוצלחת של תהליך בחינת המערכת. זוהי ההזמנה המסחרית הראשונה למערכת Gryphon בעקבות סיום מוצלח של תהליך בדיקה, המהווה אבן דרך עבור החברה.  

16:45 - גילתנבחרה על ידי חברת דלנט (Delnet), ספק פתרונות תקשורת בפיליפינים, לספק רשת תקשורת לוויינית מבוססת SkyEdge II לתשתיות תקשורת סלולריות מסוג 3G ו- GSM עבור SMART Communications,  מפעיל רשת סלולרית וספק שירותי אינטרנט בבעלות מלאה של חברת הטלפון הפיליפינית לשיחות בין-לאומיות PLDT - Philippine Long Distance Telephone.

 

15:05 - קמהדעמדווחת על תוצאות מעודדות מדו"ח הביניים של ניסוי ההמשך שלב 1-2 בילדים החולים בסוכרת נעורים וטופלו ב-AAT. מרביתם של החולים שהמשיכו טיפול ב- AAT שמרו על יכולת הפרשת אינסולין עצמית ואיזון גליקמי שהתבטא בערכי המוגלובין מסוכרר מתחת ל- 7.5% וזאת יותר משנתיים מאז אבחונם כחולי סוכרת נעורים.

15:00 - המלצות שבועיות הראל פיננסים:

מניות: על רקע ההרחבה כמותית,השווקים באירופה פתחו פער מול השוק האמריקאי וגם יפן בביצועים טובים יותר. מטבעות השווקים המתעוררים רשמו ירידות חדות

בסוף השבוע, אך ביניהן יש גם כמה אפשרויות השקעה מעניינות, בעיקר במדינות במזרח אסיה כמו הודו.  

קונצרניות: החשיפה לחו"ל באפיק זה עדיין נראית כהשקעה מעניינת. אנו ממשיכים להמליץ על חשיפה לאג"ח חו"ל במח"מ קצר-בינוני בדירוגי A ו-BBB פלוס..בשוק המקומי האג"ח הקונצרני לא מתפקד טוב כבר מספר חודשים, כאשר המרווחים נפתחו ולא רק בגלל ירידת התשואות בממשלתי. בעוד שהקונצרני המדורג מתפקד סביר, הדירוגים הנמוכים מתפקדים רע יותר. להרכתינו אין סיבה שהמרווחים ימשיכו להיפתח, אך איננו ממליצים לנצל את התקופה הנוכחית להגדלת סיכונים בתיק. מומלץ להישאר בדירוגי A.ומעלה".

ממשלתיות: תשואות השפל הנוכחיות מונעות מאיתנו להאריך מח"מ בעת הזו - ועל רקע התנודתיות הגדולה, מטרידה יותר האפשרות להפסדי הון. לפיכך, אנו ממשיכים לשמור על מח"מ של כ-4 שנים (בשקלים קצת יותר קצר, בצמודים קצת יותר ארוך) ועל תיק מפוזר שרובו בשלב זה באפיק השקלי (55-45).

14:30 - מניות ת"א בנקים נחלשות ככל שהיום מתקדם, ונכון לשעה זו יורד המדד ב-0.9%. לאומייורד ב-1.5%, מזרחי טפחות ב-1.3%, בינלאומיב-1.1%, פועלים ב-0.5% ובינלאומיב-0.2%. מניית פועלים מרכזת את המחזור הגבוה במדד, 28 מיליון שקל.

14:10 - יהונתן שוחט, אנליסט לידר שוקי הון, בסיקור ראשון וחיובי למניית קליל: "קליל היא חברה טובה ויציבה אשר הציגה בשנים האחרונות שיפור עקבי בתוצאותיה. להערכתנו, הצמיחה הצפויה בשנים הקרובות בענף הבנייה למגורים בישראל, יחד עם מנועי צמיחה סינרגטיים לפעילות הקיימת, יאפשרו לחברה להמשיך ולצמוח תוך הרחבת סל הפתרונות שהיא מעניקה ללקוח הסופי. בנוסף, מחירי אלומיניום נמוכים יאפשרו לחברה לשמור על שיעורי רווחיות גבוהים. אנו מתחילים לסקר את החברה בהמלצת קניה ובמחיר יעד של 335 שקלים. מחיר היעד מגלם אפסייד של כ-28% ביחס למחיר השוק ומשקף לחברה מכפיל רווח נקי של 14.9".

 

13:30 - מחצית היום בבורסה, זו תמונת המחזורים:

מחזור כולל: 558 מיליון שקל

מחזור ת"א 25: 260 מיליון שקל

מחזור ת"א 75: 78 מיליון שקל

המחזור הגבוה בת"א 25: בזק- 62.5 מיליון שקל

המחזור הגבוה בת"א 75: פלוריסטם- 20 מיליון שקל

12:40 - האנליסט אלי פנסקי מבנק אגוד מעדכן כלפי מטה את מחיר היעד למניית אבגול, ל-2.9 שקל לעומת 3.15 עד כה, ונותר בהמלצת "תשואת חסר". זאת, על רקע חשש מהתפתחויות שליליות מכיוון אבגול רוסיה. פנסקי מציין כי "החברה הודיעה לפני מספר שבועות על ירידת ערך חשבונאית של 18 מיליון דולר בשווי הקו ברוסיה (הקו נבנה לפי השקעה במטבע דולר אך לאחר הפעלתו הוא נרשם חשבונאית ברובל ולאור הצניחה ברובל, צנח שווי הקו). אמנם מדובר רק בהפחתה חשבונאית ולא תזרימית, אך כפי שאנו מכירים את השווקים, החמרה במצב ברוסיה (צניחה נוספת של הרובל, הגבלות ייבוא במדינות המערב מרוסיה) עלולה לגרום לכדור שלג להתחיל להתגלגל, מה שעשוי להגביר תנודתיות במניה (ובאג"ח), נתון שיש לתת עליו את הדעת בבחירת ההשקעה, בהתאם לסיכון הלקוח".

12:35 - מיקרומדיקמזנקת ב-50% במחזור ענק של 1.85 מיליון שקל, פי 180 מהמחזו הממוצע היומי במניה, 10,200 שקל. ברקע לזינוק, הדיווח של החברה האם ביו לייט על הצלחה בניסי של מיקרומדיק (ראו עדכון מוקדם)

12:25 - באטמהודיעה כי חטיבת הדיאגנוסטיקה קיבלה ממנהלת המזון והתרופות הסינית (CFDA) אישור לשיווק ומכירת ערכת דיאגנוסטיקה עבור נגיף הצהבת מסוג C, המזהה את הנגיף על ידי איתור נוגדנים באמצעות סריקת ELISA. באטמ החלה למפות בתי חולים רלוונטיים במחוז שנגחאי ומשלוחים ראשונים של הערכות צפויים בתחילת המחצית השנייה של 2015. לאחר מכן בכוונת הקבוצה להתחיל במאמצי מכירות ושיווק גם במחוזות נוספים בסין.

 

11:50 - ירידת מחירי הנפט שצפויה להביא להוזלת מחירי הדלק, החשמל ומוצרים שחומרי הגלם שלהם מושפעים ממחירי הנפט, ובכך לפנות מקורות כספיים למשקי הבית ולעסקים. כך נאמר בדו"ח המדיניות המוניטרית למחצית השנייה של 2014 שפרסם הבוקר בנק ישראל.

11:25 - ותוך שעה מאז שחזרה להיסחר (ראו עדכון מוקדם) פלוריסטםעוברת מקפיצה של 9% לירידה של 1%. ברקע למסחר, דיווח בבלומברג לפיו חברת המחקר שכתבה בשבוע שעבר את הסקירה החיובית שגרמה לזינוקים החזקים במניה (ראו עדכון מוקדם) היא סוג של חברת קש, שלא ברור מי הבעלים שלה והאם הוא מחזיק מניות פלוריסטם וכתב את הסקירה בניגוד עניינים.

11:20 - מניות בולטות בת"א 25:

עולות: מליסרון(2%), אסם(1.3%), עזריאלי(1.2%), בזק(1.1%).

יורדות: קנון(1.3%-), דלק קידוחים(1%-), דיסקונט(0.8%-), לאומי(0.7%).

10:50 - פריגותפרסם ביום חמישי את הדוחות הרבעוניים (פיסקאלי שני), ובירושלים ברוקראז' מפרסמים סקירה מקדימה: "אנו נותרים בהמלצת תשואת שוק, עם מחיר יעד של 145 דולר. אנו צופים השפעה חיובית מהמגזר הגנרי ומנגד, חולשה ב-OTC בין היתר כתוצאה מכניסת מתחרה לא צפויה במוצר ה-Frontline. המגמה החיובית בעונת צפויה להשפיע רק ברבעון השלישי. למרות הצפי לסגירת רכישת אומגה (על פניו אירוע חיובי), אנו מודאגים מהתלות הגוברת של פריגו ברכישות שברבעון האחרון, כמו במקרים רבים אחרים, הסבו תוצאה חלשה".

10:35 - בזקמובילה את מדד ת"א 25 עם עלייה של 1.2% ומרכזת את המחזור הגבוה במדד, החברה האם ביקוםמטפסת ב-2.6%, העלייה השנייה בגודלה במדד ת"א 75, אחרי פלוריסטם.

10:30 - המסחר בפלוריסטם מתחדש עם קפיצה של 9% במניה. בימים האחרונים עברה המניה תנועות חדות, לקראת פרסום תוצאות הניסוי: המניה צנחה אתמול בת"א ב-9.6%, לאחר יומיים של זינוקים ב-6.1% (חמישי) ו-21.3% (רביעי).

10:25 - המדדים עברו לעליות קלות של עד 0.2%.

10:05 - יעדמעדכנת על ביטול הסכם ההקצאה הפרטית לגד טפר, לאחר שמועד השלמת העסקה שנקבע לאתמול, ה-1 בפבראור, חלף מבלי שהושלמה העסקה. מקדמה של 700 אלף שקל ששולמה לחברה על ידי טפר תוחזר לו תוך 6 חודשים, בתוספת ריבית חודשית של 0.5%. המסחר במניית יעד יחודש רק בשלב הנעילה.

9:55 - פלוריסטםמדווחת על תוצאות בניסוי הקליני שלב I/II בטיפול פגיעות שרירים אשר נגרמו במהלך ניתוח להחלפת מפרק ירך. ככלל, תוצאות הניסוי עמדו בהצלחה בנקודות היעילות העיקריות שהוגדרו בפרוטוקול הניסוי והן מעידות על כך שהתאים של פלוריסטם עשויים להיות יעילים לטיפול מערכתי בפגיעות ברקמות רכות כגון שרירים או גידים שנפגעו מניתוח או מפציעות אורתופדיות. עם ניתוח התוצאות, התגלה ממצא חדש שלפיו הזרקת תאי ה-PLX הביאה לשיפור מובהק סטטיסטית של עד פי 40 בתפקוד השריר הנגדי (אשר לא נותח), לעומת הפלסבו. המסחר במניה הופסק ויחודש ב-10:27.

  

 9:50 - פתיחה יציבה למסחר, כשהמשקיעים ממתינים למגמה בפתיחת שבוע המסחר באירופה ובארה"ב: המדדים ת"א 25 ות"א 100 נסחרים סביב רמת הבסיס, וזו גם תמונת המצב בממשלתיות ובקונצרניות. תנועה ערה נרשמת במניית פועלים, שעולה ב-0.6%

9:35 - ביו לייט בשני דיווחים חיוביים: החברה הבת דיאגנוסטיר (מוחזקת ב-70%) עדכנה על קבלת ממצאים חיוביים בניסוי קליני שנערך בארה"ב לצורך בחינת יעילות הבדיקות שפותחו על ידי דיאגנוסטיר ביחס לבדיקות מקובלות המשמשות כיום לאבחון סינדרום העין היבשה. במקביל החברה הבת מיקרומדיק(מוחזקת ב-40%) סיימה בהצלחה ניסוי קליני רב מרכזי סמוי לניטור חזרתיות של סרטן שלפוחית השתן באמצעות ערכה לא פולשנית. התוצאות מצביעות כי טכנולוגיית ה- ®CellDetect זיהתה בהצלחה תאים סרטניים בדגימות שתן, המעידים על חזרתיות של סרטן שלפוחית השתן בנבדקים עם היסטוריה של המחלה, ברגישות העומדת על 84.4% וסגוליות של 82.7%.

8:30 - ארקומעדכנת בעניין GPM Investments שבשליטתה, ונייר העקרונות הבלתי מחייב בינה לבין צד שלישי (גוף הקשור למוכרים עימם התקשרה GPM בעסקה לרכישת הפעילות הנוספת הכוללת הפעלה עצמית של 263 תחנות דלק וחנויות נוחות אשר הושלמה באוגוסט 2013) לבחינת רכישת חלקו של הצד השלישי בתאגיד אמריקאי המפעיל כ-165 חנויות נוחות בארה"ב תמורת 60 מיליון דולר ארה"ב: אתמול האריכו הצדדים את תקופת הבלעדיות שהוענקה ל-GPM לצורך בחינת האפשרות להתקשרות בעסקה האמורה עד ל-6 בפברואר השנה.

8:25 - אלשטולר שחם הפך לבעל עניין באמות, לאחר שרכש בחמישי 1,123,269 מניות בשער של 1,160.87 אג' למניה, ועבר לאחזקה של 5.4% בחברה.

8:20 - פרוקוגניהעדכנה אתמול בערב כי לנוכח שיפור בנתוני החברה ולאחר בדיקת הבורסה, החברה לא תעבור לרשימת השימור.

7:50 - תמונת מצב אג"ח ממשלתיות: התשואה על האג"ח ל-10 שנים עומדת הבוקר על 1.65% (סדרת 0324 הנסקרת היא ל-9 שנים, שכן נכון להיום לא נסחרת סדרה ל-10 שנים. ההערכות הן שהנפקה חדשה תצא לפועל בחודשים הקרובים). התשואה על אג"ח ל-30 שנה (27 שנה בפועל, סדרה 0142) עומדת על 2.94%. אלה התשואות המקבילות בארה"ב, לפני פתיחת שבוע המסחר: תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים על 1.67%, ל-30 שנה על 2.25%.

7:30 - המסחר בבורסה של ת"א יתנהל היום על רקע פתיחת שבוע המסחר בשווקים הבינלאומיים, שמשמעותו בין השאר מעורבות של משקיעים זרים גם בבורסה המקומית שלנו. שוק אגרות החוב הממשלתיות ירכז עניין רב, לנוכח ירידת התשואות בת"א, בהמשך למגמה דומה בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות