אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר: "כבר 8 שנים אומרים שיעלו ריבית בישראל, אבל אני לא רואה את זה קורה" צילום: עמית שעל

אלטשולר: "כבר 8 שנים אומרים שיעלו ריבית בישראל, אבל אני לא רואה את זה קורה"

כך אמר בשיחה עם "כלכליסט" מייסד בית ההשקעות אלטשולר שחם לאחר שהשלים עסקה לרכישת מניות קרן ריט 1 ב-75 מיליון שקל. אלטשולר: יש לנו כיוון ברור - לקנות נדל"ן מניב בישראל"

01.02.2015, 17:22 | אורן פרוינד

"החברות נדל"ן מניב בישראל מגייסות עכשיו חוב זול שחוסך להם שני שליש מעלויות המימון. אנחנו רוצים לנצל את זה ולכן אנו קונים כמעט לאורך כל הקו. עזריאלי מליסרון, איירפורט סיטי, אמות, גזית גלוב, אלוני חץ וגם ריט 1". כך אמר היום (א') מנהל השקעות הראשי ומייסד בית ההשקעות אלטשולר שחם בשיחה עם כלכליסט לאחר שהשלים הבוקר עסקה פרטית לרכישת מניות קרן ריט 1 ב-75 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

"שני דברים מרכזיים קורים עכשיו בנדל"ן המניב בארץ - אחד טוב ואחד רע. הרע הוא שמחירי השכירות צפויים לרד מכיוון שיש בנייה מואצת שתוסיף מאות אלפי מטרים שלא כל כך יהיה מי יאייש אותם. מצד שני הוצאות המימון שלהם קטנו בצורה חדה", אומר אלטשולר.

"ירידת התשואות באג"ח הממשלתי הייתה דרמטית וגיוסי החוב של חברות הנדל"ן הושפעו מזה. כמו כן, התשואה הנדרשת היום מפרויקטים של נדל"ן מניב היא נמוכה יותר מכיוון שמשווים לתשואה של אג"ח ממשלתי שהיא נמוכה יותר. אני חושב שהרווחיות של חברות הנדל"ן המניב תעלה בצורה דרמטית", הוסיף אלטשולר.

גלעד אלטשולר , צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר | צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר , צילום: עמית שעל

לשאלה האם הוא לא מוטרד משיעורי המינוף הגבוהים של חברות הנדל"ן שיכולים להתפוצץ עם עלייה בריבית בישראל, ענה אלטשולר כי הוא לא מוטרד במיוחד. "זה שההון העצמי משוערך זה נכון, אבל התשואה הנדרשת היא נמוכה יותר ולכן זה משקף את המצב הריאלי. אני לא מוטרד מהעניין הזה.. אני שומע כבר שמונה שנים שיעלו ריבית בישראל ואני לא רואה את זה קורה. ביפן כבר לא מעלים ריבית 25 שנה. די עם ההפחדות על הריבית".

אלטשולר שחם מושקע בנדל"ן הן באמצעות השקעה בחברות נדל"ן מניב והן באמצעות אחזקה ישירה בנכסים ברחבי העולם. הוא החל לפעול בתחום הנדל"ן באופן יזום ברבעון השלישי של 2013, ומאז מתמקד אך ורק בשוק הגרמני (למעט השקעה קטנה בנכס של חברת בזק בחיפה). בסך הכל שווי תיק הנדל"ן של אלטשולר שחם עומד על כחצי מיליארד שקל. "אנו משקיעים בקרן ריט 1 ולא רק באופן יזום שלנו כי אנו מקבלים פיזור יותר רחב. יש לריט מנהלים מוכשרים מאוד שיודעים את העובדה יותר טוב מאיתנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
הכסף הזול יוצר אינפלציה רק במחירי הנכסים. מעמד הביניים רק מתידרדר למעמד עני
חייבים להעלות את הריבית אם רוצים לעצור את העוותים הקשים, ניפוח הבועות והחרבת החסכון הפנסיוני של הציבור הרחב. עובדי בנק ישראל נהנים מפנסיה תקציבית, אז ממש לא אכפת להם מה קורה עם הצעירים
אחת העם  |  02.02.15
9.
הריבית תעלה - זה רק עניין של זמן
מי מדבר שמונה שנים על העלאת ריבית ? זה עלה רק בשנתיים האחרונות. כשהמשבר היכה הייה ברור שהריבית תירד ותשאר נמוכה כל זמן שהמצב הכלכלי גרוע והמדד נמוך. אבל המצב הכלכלי טוב (בוודאי שלא מצדיק ריבית אפסית), בנק ישראל מודאג מקצב לקיחת המשכנתאות, והמדד - הוא יכול רק לעלות עם מחירי סחורות בשפל ואחרי שכל ההורדות היזומות של המחירים כבר מגולמות במדדים הקרובים. הכסף הזול יגיע בסוף לרחובות בצורת אינפלציה. זה קרה תמיד בכל המדינות שחילקו כסף חינם.
ולא 25 שנה  |  01.02.15
לכל התגובות