אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסגן, המשנה לנגידה או החברה מלאומי? מי יחליף את דודו זקן צילום: עמית שעל

הסגן, המשנה לנגידה או החברה מלאומי? מי יחליף את דודו זקן

במערכת הבנקאית מציינים כמועמדים את אור סופר ונדין בודו־טרכטנברג שמגיעים מתוך בנק ישראל, וגם את חדוה בר, חברה קרובה של זקן, שהוא אף פסל עצמו מלטפל בעניינה כשמונתה לחברת הנהלה בלאומי. לפני זקן עומדת תקופת צינון של שנה לפחות

02.02.2015, 06:57 | תומר ורון

בורסת שמות המועמדים להחליף את דודו זקן בפיקוח על הבנקים כבר פועלת במרץ במערכת הבנקאית, ואחד השמות הבולטים שעלו בשבועות האחרונים ובעיקר אתמול הוא חדוה בר, מנהלת חטיבת הסיכונים וחברת הנהלה בבנק לאומי. בר החלה את דרכה בפיקוח על הבנקים והיא וזקן חברים קרובים מאוד ברמה האישית. במערכת הבנקאית סבורים כי ההסתבכות של בנק לאומי תקשה על מינויה, אף שמונתה למנהלת חטיבת הסיכונים ב־2010, אחרי שהפרשה עצמה הסתיימה. זקן פסל עצמו מלטפל בעניינה כשמונתה לחברת הנהלה בבנק בשל הקשר ביניהם.

שני שמות חזקים נוספים עומדים כעת על הפרק. הראשון הוא אור סופר, סגן המפקח היום ומי שאחראי על כל נושא הרגולציה והחשבונאות בפיקוח על הבנקים, והשני הוא נדין בודו־טרכטנברג, המשנה לנגידה כיום. לטרכטנברג עבר עשיר בבנקאות וניסיון של יותר מ־20 שנה בבנק הפועלים. שם נוסף שהוזכר בעבר הוא ענת לוין, שהחלה אתמול את תפקידה החדש כמנכ"לית כנף — זרוע ההשקעות של קבוצת כלל. לוין כיהנה עד לאחרונה כמנכ"לית מגדל, שאותה עזבה לאחר שלא הסתדרה עם בעל השליטה בחברה שלמה אליהו. בעבר היתה לוין מועמדת לתפקיד המפקחת על הביטוח, אבל העדיפה לעבור לבנק הפועלים, שם שימשה משנה למנכ"ל וראש החטיבה לשווקים פיננסיים.

נדין בודו-טרכטנברג, צילום: עמית שעל נדין בודו-טרכטנברג | צילום: עמית שעל נדין בודו-טרכטנברג, צילום: עמית שעל

רבים מקודמיו של דודו זקן מצאו עצמם עובדים לאחר פרישתם במערכת שעליה פיקחו. גליה מאור מונתה לאחר תפקידה למנכ"לית לאומי, אמנון גולדשמיט מונה לסמנכ"ל בבנק דיסקונט, זאב אבלס מכהן עד היום כיו"ר בנק אגוד ואילו רוני חזקיהו, המפקח שכיהן לפני זקן, מכהן היום כיו"ר הבנק הבינלאומי.

בסביבתו של זקן הדגישו אתמול כי המפקח הפורש חושב לפנות בסיום תפקידו לאקדמיה ואינו מתכוון לצלול אל תוך המערכת הבנקאית בשנים הקרובות. תקופת הצינון המינימלית הנדרשת ממנו על פי חוק היא שנה מיום פרישתו — כלומר שנה מיולי 2015 — אך זקן, שרואה בימים האחרונים את הסערה סביב מינויו של המפקח על הביטוח לשעבר עודד שריג ליו"ר מגדל אחזקות, מספר למקורביו כי אינו מעוניין למצוא את עצמו בסיטואציה דומה.

חדוה בר. פרשת לאומי תקשה על המינוי, צילום: אריאל שרוסטר חדוה בר. פרשת לאומי תקשה על המינוי | צילום: אריאל שרוסטר חדוה בר. פרשת לאומי תקשה על המינוי, צילום: אריאל שרוסטר

לזקן תואר ראשון בכלכלה ובסטטיסטיקה ותואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. במשך שנים שימש כמרצה לנושאי בנקאות בישראל באוניברסיטה העברית בירושלים ובמוסדות אקדמיים נוספים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות