אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע תפיץ בישראל את בלוויק להפחתה במשקל צילום: בלומברג

טבע תפיץ בישראל את בלוויק להפחתה במשקל

טבע ישראל חתמה על הסכם שיווק והפצה עם חברת ארנה, המייצרת ומשווקת את תרופת Belviq (בלוויק) לטיפול בהשמנת יתר

02.02.2015, 08:28 | ניר צליק

טבע ישראל חתמה על הסכם שיווק והפצה עם חברת ארנה, המייצרת ומשווקת את תרופת Belviq (בלוויק) לטיפול בהשמנת יתר. ברוב העולם משווקת תרופת הבלוויק על ידי חברת התרופות היפנית Eisai, שברבעון השלישי של 2014 מכרה את התרופה בכ־16.8 מיליון דולר, מהם קיבלה ארנה כ־5.2 מיליון דולר. התרופה אושרה לשיווק על ידי ה־FDA כבר ביוני 2012. 

קראו עוד בכלכליסט

השמנת יתר היא מחלה עולמית ששכיחותה הולכת וגדלה בשנים האחרונות. על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, שכיחות ההשמנה ברחבי העולם כמעט שהוכפלה ב־35 השנים האחרונות.

נכון ל־2008, שיעור הסובלים מהשמנת יתר בקרב מבוגרים מגיל 20 ומעלה עמד על כ־11% מאוכלוסיית העולם. על פי נתוני משרד הבריאות בישראל, כ־48% מהישראלים נמצאים במשקל יתר. מספר הישראלים הסובלים ממשקל יתר הוכפל בין 1967 ל־2003.

בלוויק מורידה את התיאבון על ידי הפעלת רצפטורים של סרטונין במוח, בדומה לרצפטורים שמפעילה צריכת מזון בגוף האדם. הפעלת הרצפטורים מסייעת לבני אדם לקבל תחושת שובע אחרי צריכת מזון נמוכה יותר.

בניסויים קליניים שנערכו בתרופה התגלה כי כ־50% מהמשתמשים חוו ירידה של 5% במשקל הגוף שלהם אחרי שנה מתחילת מתן התרופה בהשוואה ל־23% שחוו ירידה של 5% כשהשתמשו בתרופת פלסיבו. בלוויק היא התרופה הראשונה להורדה במשקל המאושרת מאז 1999.

ארז ויגודמן מנכ"ל טבע, צילום: ראובן קפוצ ארז ויגודמן מנכ"ל טבע | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי ארז ויגודמן מנכ"ל טבע, צילום: ראובן קפוצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות