אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
850 עובדי מפעל תרכובות ברום פתחו הבוקר בשביתה צילום: גיא אסיאג

850 עובדי מפעל תרכובות ברום פתחו הבוקר בשביתה

העובדים מוחים על כך שההנהלה שלחה הבוקר מכתבי ההזמנה לשימוע לפני פיטורים ל-140 מעובדי המפעל מקבוצת כיל; יו"ר ועד העובדים: "עידן עופר משתמש בעובדים כדי להעניש את הממשלה על צעדיה לגביית תמלוגים ומיסוי מכיל"

02.02.2015, 09:39 | מיקי פלד

מפעל תרכובות ברום מקבוצת כיל מושבת מהבוקר בהוראת ועד העובדים לאחר שההנהלה זימנה 140 עובדים לשימוע לפני פיטורים. הועד מאיים כי במידה והנהלת החברה לא תחזור בה מכוונת הפיטורים תושבת העבודה בכל מפעלי כיל. בברום מועסקים כ-850 עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

זהו סבב נוסף של עימותים בין העובדים להנהלה סביב תוכנית הקיצוצים שהנהלת כיל מנסה ליישם בקבוצה בשל הירידה, לטענתה, בביקוש למוצריה ובשל המיסוי שיוטל עליה כחלק ממסקנות ועדת ששינסקי 2. העובדים מעוניינים להגיע להסכמה על פרישה מרצון, בעוד ההנהלה דורשת פיטורים של 140 עובדים בברום ומתכננת גם איחוד מטות בין כמה ממפעליה בדרום, מהלך שיוביל לפיטורים נוספים.

מפעל תרכובות ברום בים המלח, צילום: חיים הורנשטיין מפעל תרכובות ברום בים המלח | צילום: חיים הורנשטיין מפעל תרכובות ברום בים המלח, צילום: חיים הורנשטיין

במקביל שלח הבוקר יו"ר ועד העובדים, אבנר בן סניור, מכתב לראש הממשלה בו הוא דורש ממנו להתערב בנעשה בחברה והאשים בו את הבעלים, עידן עופר, על כך שהוא משתמש בעובדים כדי להעניש את הממשלה על צעדיה לגביית תמלוגים ומיסוי מכיל: "לא יעלה על הדעת כי חברה המרוויחה מיליארדי שקלים בשנה ממשאבי הטבע אשר שייכים לאזרחי מדינת ישראל, מביאה לפיטורי עובדים בנגב, להרס חבל ארץ זה אשר הממשלה בראשותך שמה לה ליעד לפתח אותו וזאת אך ורק כדי להעניש את ממשלת ישראל, את מדינת ישראל ואזרחי המדינה שהעזו לשלוח יד לכיסו העמוק של עידן עופר".

תגובת כיל: "תרכובות ברום הינו מפעל לא יעיל ולא תחרותי המתמודד עם משבר חמור בשוקים הגלובאליים של תרכובות הברום ומעכבי הבעירה. המשבר והקיפאון בסביבה העסקית בנוסף לגזירות שהממשלה הטילה ומתכננת להטיל על כיל מחייבים תכנית התייעלות אחראית ונחושה שתאפשר לחברה להתמודד עם הקשיים מולם היא ניצבת תוך הבטחת עתיד המפעל ומקום העבודה של רוב העובדים. הנהלת כיל קוראת לוועד העובדים לנהוג באחריות כלפי כלל העובדים ועתיד החברה, לשוב באופן מיידי לעבודה סדירה ולקיים את ההסכם הקיבוצי עליו חתומה ההסתדרות ונציגות העובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות