אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכרעת הדין בעניינו של ראש עיריית ר"ג לשעבר צבי בר תינתן בסוף החודש צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

הכרעת הדין בעניינו של ראש עיריית ר"ג לשעבר צבי בר תינתן בסוף החודש

ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה הודיע ביהמ"ש לצדדים כי הכרעת הדין בעניינו של בר ובעניינם של המעורבים הנוספים בפרשה תינתן ב-26 בפברואר

02.02.2015, 13:12 | זוהר שחר לוי

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב צבי גורפינקל, צפוי להכריע את דינו של צבי בר, ראש עיריית רמת גן לשעבר, בסוף החודש ולקבוע אם יורשע בעבירות של שוחד בהם הואשם או יזוכה מהן. ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה הודיע בית המשפט לצדדים כי הכרעת הדין בעניינו של בר ובעניינם של המעורבים הנוספים בפרשה תינתן ב-26 בפברואר בשעות הבוקר.

קראו עוד בכלכליסט

אולם, אתמול פנו באי כוחו של בר, עוה"ד נבות תל-צור וירון ליפשס לבית המשפט בבקשה להקדים במספר ימים את מתן הכרעת הדין וזאת משום שבר צפוי לשהות במזרח הרחוק בתאריך המיועד במסגרת טיול קבוצתי.

בר הואשם בינואר 2013 בכך שקיבל שוחד בסכום של 2 מיליון שקל ופרט לעבירת השוחד שיוחסה לו הואשם גם בעבירות של הפרת אמונים והלבנת הון.

יחד עם בר הואשמו שלושה יזמים בעיריית רמת גן במתן השוחד לבר וכן בעבירות הלבנת הון ושיבוש מהלכי משפט. שלושה הם חיים גייר מבעלי פרויקט אנדרומדה וגבעת נפוליאון, דוד לוי מבעלי פרויקט הילקראסט ושאול לגזיאל.

כתב האישום שהוגש לבית המשפט, כולל חמישה אישומים שונים. האישום ראשון מייחס לצבי בר לקיחת שוחד של 224 אלף דולר וטובות הנאה נוספות משני יזמים בעיר רמת גן בתמורה לקידום פרויקט בית ליראור המצוי בשטחה התכנוני של העיר. השוחד ניתן באמצעות החזר הלוואה שלקח בר בלונדון. כספי השוחד הולבנו באמצעות העברות כספים במזומן לחברות בחו"ל ומשם לחשבון ההלוואה של בר בלונדון.

האישום השני מייחס לבר לקיחת שוחד מיזם בעיר רמת גן אשר העביר לבנו של בר מניות, בחברה אשר היתה בשליטת היזם. היזם גם מינה את בנו של בר למנהל בחברה ללא תמורה. זאת בתמורה לקידום פרויקט מגדלי התמרים המצוי בשטחה התכנוני של העיר. כמו כן פעל בר בניגוד עניינים עקב היותו שותף בחברה אחרת עם אותו יזם בעת שפעל לקידום הפרויקט.

צבי בר באחד הדיונים בביהמ"ש , צילום: אוראל כהן צבי בר באחד הדיונים בביהמ"ש | צילום: אוראל כהן צבי בר באחד הדיונים בביהמ"ש , צילום: אוראל כהן

לפי אישום נוסף ,לקח בר שוחד של מאה אלף דולר מבעל עניין בפרויקט חילופי שטחים בעיר רמת גן בין הר נפוליאון לשכונת השקמה. השוחד הוסווה כהלוואה לתקופה של שנה אשר בר לא החזיר במועדה ולא נדרשה ממנו. כמו כן פעל בר בניגוד עניינים במסגרת תפקידיו השונים עקב קשריו החברתיים והכלכליים עם בעל העניין. בנוסף מואשם בר בשיבוש מהלכי משפט במסגרת אישום זה.

האישום הרביעי מייחס לבר לקיחת שוחד 465 אלף שקל וטובות הנאה נוספות מבעל עניין בפרויקט הילקרסט המצוי בשטחה התכנוני של העיר. זאת בתמורה לקידום הפרויקט והגדלה משמעותית בזכויות הבנייה בפרויקט. האישום החמישי כולל עבירות מס הכנסה על סכומי השוחד אשר לקח בר ולא דיווח לרשויות המס.

"במהלך התקופה הרלוונטית לכתב האישום, ניצל בר את תפקידו ואת מעמדו הציבורי לשם לקיחת שוחד מהיזמים. תמורת השוחד שקיבל מבעלי האינטרסים הוא פעל על מנת לקדם את פרוייקטים נדל"ניים שבהם היו מעורבים וזאת תוך מרמה והפרת אמונים בתפקידו כעובד ציבור", נאמר בכתב האישום.

עו"ד טל פרג'ון מייצג את המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, עוה"ד נבות תל-צור וירון ליפשס מייצגים את בר, לגזיאל מיוצג על ידי עו"ד ז'ק חן ופרופ' דוד ליבאי, גייר על ידי גיורא אדרת ולוי באמצעות עוה"ד רונן רוזנבלום ונתי שמחוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות