אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל רכשה את לנטיק, שמפעילה מרכז פיתוח בישראל צילום: פוטו נגבה

אינטל רכשה את לנטיק, שמפעילה מרכז פיתוח בישראל

סכום העסקה טרם נחשף, אך הוא מוערך במאות מיליוני דולרים. לנטיק מפתחת טכנולוגיות תקשורת ופס רחב ומעסיקה בארץ 100 עובדים שעומלים על פיתוח הדור הבא של ה-WiFi. העובדים צפויים להצטרף לשורות אינטל

02.02.2015, 13:51 | מאיר אורבך

אינטל רכשה את לנטיק הגרמנית, ספקית של טכנולוגיות נתבים ביתיים בפס רחב שמחזיקה מרכז פיתוח גם בישראל. סכום העסקה טרם פורסם, אך לפי הערכות עומד על מאות מיליוני דולרים.

קראו עוד בכלכליסט

מרכז הפיתוח של לנטיק מבוסס על פעילות התקשורת בתחומי WLAN של חברת מטאלינק הישראלית, אותה רכשה האחרונה ב-17 מיליון דולר לפני כחמש שנים. בין השאר, מפתחת לנטיק טכנולוגיה שאמורה להחליף את ה-WiFi ברמת השבב, לייעל ולהוזיל תקשורת אלחוטית.

מימין: נשיא אינטל ישראל מולי אדן, מנכ"לית אינטל ישראל מקסין פסברג, צילום: אריאל בשור מימין: נשיא אינטל ישראל מולי אדן, מנכ"לית אינטל ישראל מקסין פסברג | צילום: אריאל בשור מימין: נשיא אינטל ישראל מולי אדן, מנכ"לית אינטל ישראל מקסין פסברג, צילום: אריאל בשור

על פי חברת המחקר IVC, מעסיקה כיום לנטיק בישראל כמאה עובדים שעתידים להצטרף לאינטל לאחר סגירת העסקה. העובדים בארץ צפויים להצטרף לפעילות הפס הרחב של אינטל בישראל - שמבוססת אף היא על רכישת חברת ליבית, שביצעה החברה מטקסס אינסטרומנטס ב-2010. הפעילות העסקית ופעילות הפיתוח בתחום הפס הרחב מובלת באינטל ע"י רן סנדרוביץ'. 

מאינטל נמסר שרכישת החברה היא צעד להגשמת החזון הטכנולוגי של החברה - להפוך את כל הסובב אותנו לחכם ומחובר. "עד 2017 אנו צופים שיהיו בעולם יותר מ-800 מיליון משקי בית מחוברים בפס רחב", העריך קירק סקאוגן, סגן נשיא בכיר ומנהל כללי של קבוצת מחשוב הקצה של אינטל. "אינטל היא מובילה עולמית בהבאת הפס הרחב לבתים ולהתקני מחשוב מחוברים. השילוב של הידע שלנו, עם הטכנולוגיה והכישרון של לנטיק, יאפשרו לספקי שירותים להשיק חוויות מחשוב חדשות בבית ולצרכנים ליהנות מבית חכם ומחובר יותר".

המטה המרכזי של לנטיק ממוקם במינכן ועל פי הערכות היא מעסיקה כ-1,000 עובדים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות