אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר הבריטי: "המשבר בין יוון לגוש היורו הוא הסיכון הגדול ביותר לכלכלה העולמית" צילום: בלובמרג

שר האוצר הבריטי: "המשבר בין יוון לגוש היורו הוא הסיכון הגדול ביותר לכלכלה העולמית"

שר החוץ היווני יאניס ורופקיס הגיע ללונדון לפגישה עם ג'ורג' אוסבורן על רקע הדאגה ההולכת וגדלה סביב עמדות הממשלה היוונית החדשה; אוסבורן קרא לו "לפעול באחריות"; בהמשך השבוע צפוי ורופקיס להגיע גם לברלין ולרומא

02.02.2015, 17:45 | שירות כלכליסט
שר האוצר הבריטי ג'ורג' אוסבורן הזהיר היום כי המבוי הסתום אליו נקלעו יוון וגוש היורו הוא "הסיכון הגדול ביותר לכלכלה העולמית". אוסבורן אמר את הדברים לאחר פגישה עם עמיתו היווני, יאניס ורופקיס.

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר היווני הגיע ללונדון כחלק ממסע דילוגים שלו בין בירות אירופה, לנוכח הדאגה ההולכת וגדלה סביב העמדות של הממשלה היוונית החדשה כלפי גושו היורו והחובות שלה. "ניהלנו דיון מועיל, וברור שהמבוי הסתום בין יוון וגוש היורו הוא הסיכון הגדול ביותר לכלכלה העולמית", אמר אוסבורן בתום הפגישה שנמשכה 50 דקות. "אני קורא לשר האוצר היווני לפעול באחריות, אך חשוב גם שגוש היורו ימצא תכנית טובה יותר בקשר ליצירת מקומות עבודה וצמיחה". אוסבורן הוסיף כי המצב מהווה סכנה גם לכלכלה הבריטית, "ולכן עלינו לוודא שבאירופה וכן בבריטניה נבחר ביכולות על פני כאוס".

ורופקיס. מסע בין מדינות אירופה ורופקיס. מסע בין מדינות אירופה ורופקיס. מסע בין מדינות אירופה

ורופקיס הגיע ללונדון לאחר פגישה אתמול (א') בפריז עם שר האוצר הצרפתי מישל ספין. בסיום הפגישה הזו העלה ורופקיס חשש כשטען שיעברו ארבעה חודשים לפחות לפני שיוון תחתום על "חוזה חדש" עם הנושים שלה. לדבריו, הממשלה החדשה נבחרה כדי "לגמול את יוון מההתמכרות שלה" לתכניות החילוץ הבינלאומיות. אמנם אוסבורן הבהיר לו היום כי בריטניה מצפה מאתונה לעמוד בהתחייבויות שלה.

ורופקיס ימשיך במסע שלו ובהמשך השבוע יגיע לביקורים ברומא ובברלין.

בתוך כך, ראש הממשלה היווני הנבחר אלכסיס ציפרס הודיע היום במהלך ביקור בקפריסין כי יוון אינה מתכוונת לפנות לרוסיה לקבלת סיוע פיננסי. "בשלב זה אין תכניות חדשות על השולחן", ענה בתשובה לשאלה על סיוע רוסי אפשרי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות