אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשי פרידמן: "זה לא צ'ק פתוח, אני צריך יותר תקציב בגלל שאני טס הרבה" צילום: עמית שעל

הרשי פרידמן: "זה לא צ'ק פתוח, אני צריך יותר תקציב בגלל שאני טס הרבה"

בעל השליטה באזורים מבקש לבטל תקרת החזר הוצאות חודשית של 68 אלף שקל שהוקצו לו כיו"ר דירקטוריון במשרה של 75%, כדי לכסות את הנסיעות התכופות מקנדה, בה הוא מתגורר, לישראל

03.02.2015, 08:16 | אורן פרוינד ויעל דראל

ארבע שנים עברו מאז רכש הרשי פרידמן (64.56%) את השליטה בחברת הנדל"ן אזוריםמידיו של שעיה בוימלגרין השקעה שהוא מופסד עליה היום על הנייר ב־209 מיליון שקל. ארבע שנים אחרי שהרשי פרידמן רכש את השליטה בחברת הנדל"ן אזורים מידיו של שעיה בוימלגרין, הוא מרגיש היום מספיק נוח עם בעלי המניות הישראלים, כדי לבקש צ'ק פתוח מהחברה להחזר הוצאות עבור כהונתו כיו"ר דירקטוריון החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

פרידמן שמתגורר בקנדה ומגיע לישראל אחת לחודש למשך שבוע, מבקש לבטל תקרה של 17.5 אלף דולר בחודש (68 אלף שקל) ותקרה שנתית של 157.5 אלף דולר (617 אלף שקל) שהוקצו לו עבור הוצאותיו כיו"ר דירקטוריון החברה במשרה של 75%. בתמורה מבטיח פרידמן להגביר את מנגנון הבקרה לפיקוח על סבירות ונחיצות החזר ההוצאות.

בשיחה עם "כלכליסט" מסביר פרידמן מדוע, לדעתו, לא מדובר בבקשה חריגה. "בוא לא נשתמש במילה צ'ק פתוח. זו לא הדרך הנכונה להציג את זה. אני צריך יותר תקציב בגלל שאני טס הרבה. דרך אגב, לא הגעתי לתקרת תקציב ההוצאות שלי בשנת 2014, אולם יש לי המון נסיעות לעשות בשנים 2015–2016, וקשה להתנהל כשצריך לטוס והתקציב לא מכסה את זה". דרור נגל, מנכ"ל החברה, נחלץ גם הוא לעזרתו של פרידמן ואמר כי "הבעלים שלנו ממוקם בקנדה, והוא צריך לטוס לא מעט פעמים. אם מישהו צריך לשלם על נסיעות, למה לשים לו גבול?", תהה נגל.

הרשי פרידמן , צילום: עמית שעל הרשי פרידמן | צילום: עמית שעל הרשי פרידמן , צילום: עמית שעל

ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה אישרו את ביטול תקרת החזר ההוצאות בטענה כי "לצורך מילוי תפקידו באופן מיטבי ולעמידה בחובותיו שנגזרים מתפקידו, נדרש מר פרידמן להיות נוכח לעיתים תכופות בישראל, וכן באזורי פעילות החברה בארה"ב".

פרידמן מקבל בנוסף להחזר הוצאות שכר חודשי של 150 אלף שקל, ובנוסף הוא זכאי למענק תלוי ביצועים שיכול להגיע עד 2.25 מיליון שקל בשנה. בעוד חודש יתכנסו בעלי מניות אזורים ויחליטו אם לאשר את בקשת ביטול התקרה של פרידמן ותנאי העסקתו מחדש. עדיין לא ברור אם החברה תפנה לחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי, שככל שזה תלוי בה, היא מתנגדת לאישור הוצאות ללא תקרה.

רק לפני חמישה חודשים ביקש צחי חג'ג', בעל השליטה (37.5%) בחברת הנדל"ן חג'ג', בקשה דומה להחזר הוצאות ללא תקרה בגין כהונתו כיור דירקטוריון החברה. בעקבות לחץ הציבורי החליט חג'ג' לשנות את בקשתו והגביל את הוצאותיו בתקרה של 100 שקל לחודש.

מאז רכש פרידמן את החברה הוא הצליח לייצב אותה באמצעות מימוש נכסים, כשאג"ח אזורים נסחרות היום ברמות לפדיון יציבות של 2%–4% ושיעור המינוף שלהן ירד לרמה של 64%. אזורים עוסקת בשני תחומי פעילות עיקריים: יזמות נדל"ן למגורים בישראל וארה"ב ויזמות ואחזקה של נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב. החברה נסחרת בת"א בשווי של 590 מיליון שקל לאחר שהוסיפה לערכה 5% מתחילת השנה.

מאזורים נמסר בתגובה: "החזר הוצאות איננה הטבה. מדובר בתהליך שמבוקר על ידי מבקר פנימי ונועד לטובת קידום ענייני החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות