אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ארה"ב פורחת, הכלכלה הסינית צומחת. ואנחנו? שפעת כרונית" צילום: גלעד קוולרצ'יק

"ארה"ב פורחת, הכלכלה הסינית צומחת. ואנחנו? שפעת כרונית"

אלדד תמיר, מנכ"ל בית ההשקעות תמיר פישמן אמר את הדברים במסיבת עיתונאים; היו"ר יונל כהן: "ריבית אפסית היא סיכון אדיר לחוסכים לטווח ארוך"

03.02.2015, 10:28 | רחלי בינדמן

"שוק ההון הישראלי עובר מהפכות ואנחנו מפספסים את התמונה הגדולה. אחת הבעיות של עולם ההשקעות זה הפחד להסתכל על האלטרנטיבות האינסופיות שיש בעולם ולהעדיף את ישראל. רוב נכסי ההשקעות שלנו עוברים למחוץ לישראל. רואים את זה גם בקרנות נאמנות. זו מגמה חיובית והיא תתחזק. אין הגיון שכחוסכים 70% מהנכסים שלנו יהיו בישראל. אין שום דבר ייחודי בלהשקיע בישראל", כך אמר היום (ג') אלדד תמיר, מנכ"ל תמיר פישמן במסיבת עיתונאים תחזיות 2015 שנערכה בבית ההשקעות.

קראו עוד בכלכליסט

תמיר עקץ את הממשל בישראל: "תהליכים כלכליים הם ארוכים. קשקוש שהפוליטיקאים מדברים על שינויים מהירים. צריך תכנית ארוכת טווח של 6 שנים", אמר והוסיף: "אנחנו עדיין חיים בתוצאות משבר 2008. כשמסתכלים על 2015 יש יותר שקיפות לאן דברים הולכים. העולם ברור יותר. פעם ראשונה שנכנסים לתקופה עם יותר ודאות לאן דברים מתפתחים. הכלכלה האמריקאית פורחת באופן בריא. תוצאות המדיניות של הממשל היו טובות. הכלכלה הסינית צומחת בקצב מתון מבעבר, אבל זה לא בהכרח שלילי. הכלכלה היפנית דווקא עם אופק חיובי. גוש היורו עם ההרחבה הכמותית זה הנשק להוציא מסטגנציה. אירופה הופכת לאטרקטיבית. ואנחנו? שפעת כרונית ללא דרך או כיוון. מקבלים רק אקמול כי אין תכנית ארוכת טווח".

יונל כהן, יו"ר בית ההשקעות אמר: "הצטרפתי כשותף בתמיר פישמן לעסק איכותי. עולם ההשקעות מאד מורכב. יש שווקים שעלו 6 שנים והיה ראלי כמעט בכל הנכסים, כך שאנחנו נמצאים בסביבה מאתגרת. ריבית אפס היא אחד הסיכונים הגדולים למי שחוסך כסף לטווח רחוק. בתמיר פישמן נרצה לפתח פלטפורמות הפצה פתוחות. להגיע ליועץ בבנק, לסוכן דרך פלטפורמה פתוחה, פלטפורמה טכנולוגית שתחסוך בעלויות התפעול. השילוב הנכון של מוצרי חיסכון יחד עם מוצרי ריסק ופלטפורמת תפעול - זה המודל העתידי".

כהן התייחס למניות חברות הביטוח: "ענף הביטוח מבוסס על הון עצמי ופה יש חברות שנסחרות מתחת להון והחוכמה של מנהלי חברות כאלה היא לצאת מתחומים שפוגעים בתשואה על ההון ולא להתעקש על תחרותיות".

יונל כהן. "אנחנו נמצאים בסביבה מאתגרת"
יונל כהן. "אנחנו נמצאים בסביבה מאתגרת" צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ארה"ב עם חוב חיצוני של 18 טריליון. כשזה יתפוצץ העולם הכלכלי גמור .
אנשים יאכלו מפחי זבל כדי לשרוד . הדולר ייפול לרמה של רבע ש"ח לדולר . ארצות הברית כבר לא יכולה להתעלם מכך שאין לה מהיכן לשלם עבור האג"ח שהיא מנפיקה לכל דיכפין. היא משלמת היום מכסף שיוצא מבתי דפוס - לא מגביית מיסים. there will be blood
רוברט  |  04.02.15
3.
מה זה בלאלאנד...ביג טיים
מדהים עד כמה אנשי הפיננסים האלה מנותקים. ארצות הברית פורחת באופן בריא? אתה מתכוון עשירי ארצות הברית פורחים בעוד שאר האוכלוסיה בזבל. מר תמיר, בכדי להבין מה קורה בשווקים צריך להסתכל על מדדים חיצוניים. באמריקה היום נסגרים יותר עסקים משנפתחים לראשונה מזה 70 שנה. התהפכה המגמה שבא אנשים מהמעמד הבינוני עוברים למעמד הגבוה, הם עכשיו נושרים כתפוחים רקובים אל העשירונים התחתונים. הגידול במקומות עבודה באמריקה הוא מלאכותי, רק במשרות השירות, והוא בא לידי ביטוי בחצאי משרה שזה אינדיקטור לכלכלה חולה. כלומר שום סקטור תעשייתי לא צומח. סקטור הנפט במחירים הנוכחיים נמצא בפני פשיטת רגל אדירה עם בועת קרדיט מפחידה. מפליא אותי שמנהל השקעות מדבר כך, וזה עוד לפני שנגענו במדדים של אירופה וסין. ואלו האנשים שמנהלים לכם את הכסף???
דוסטו  |  03.02.15