אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשארת בכלא: עונשה של אתי אלון לא יקוצר צילום: יריב כץ

נשארת בכלא: עונשה של אתי אלון לא יקוצר

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל את עתירת המדינה נגד קיצור חמש שנים מעונשה של אלון, שהורשעה במעילה של 250 מיליון שקלים בפרשת הבנק למסחר. "זה לא ראוי נוכח הנזק העצום שגרמה למדינה וללקוחות שלא פוצו"

03.02.2015, 13:40 | נעמה כהן פרידמן, ynet

עונשה של אתי אלון לא יקוצר : בית המשפט המחוזי בלוד החליט היום (ג') לקבל את עתירת המדינה נגד שחרור אתי אלון. "לא ראוי לשחרר את אלון לשחרור מוקדם", קבעו השופטים, "במיוחד לאור חומרת מעשיה והנזקים העצומים שגרמה למדינה ולאמון שנתנו אזרחים במוסדות הבנקאיים, אף מעבר לבנק למסחר שבו עבדה ובכספיו מעלה".

השופטים גם ציינו את "הנזק הרב שגרמה ללקוחות הבנק, שלא פוצו על הנזקים הכספיים והנפשיים שנגרמו להם כתוצאה ממעשיה". אלון נשפטה ב-2003, אחרי שהורשעה במעילה של 250 מיליון שקלים בפרשת הבנק למסחר, ל-17 שנות מאסר בגין מעורבותה בפרשה. בסוף דצמבר החליטה ועדת השחרורים שליד בית הסוהר לקצר משמעותית את עונשה ולשחררה חמש שנים לפני הזמן, למרות התנגדות קורבנות המעילה.

אתי אלון (ארכיון), צילום: שאול גולן אתי אלון (ארכיון) | צילום: שאול גולן אתי אלון (ארכיון), צילום: שאול גולן

בתחילת החודש שעבר ערערה פרקליטות מחוז מרכז על ההחלטה בנימוק ש"כספי הבנק למסחר מימנו, הניעו והעצימו ארגוני פשיעה ואף שימשו לביצוע עבירות רבות נוספות על ידי ארגוני פשיעה. למרות חלוף השנים, כספי הבנק למסחר עדיין ממשיכים להניע ארגוני פשיעה וסכסוכים, ועד היום לא נחשפה התמונה המלאה של נתיבי הכספים", לשון העתירה.

כמו כן, התנגדה המדינה לשחרור המוקדם של אלון כיוון שבהליך הפלילי נקבע שעליה לשלם קנס בגובה של חמישה מיליון שקל. היא ביקשה כבר ב-2007 להכריז עליה כפושטת רגל ואף ניתן צו המכריז עליה ככזו. "אי תשלום מלוא הקנס בפועל מהווה למעשה אי ריצוי העונש ואי החזרת החוב לחברה. מעבר לכך התנהלות זו של האסירה מהווה דוגמה נוספת ליכולתה לנהוג באופן מניפולטיבי וליצור מצג שווא כאילו בכוונתה לשלם את מלוא תשלום הקנס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות