אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורמולה 1: שיעור הצופים בעולם ירד ב-5.6% צילום: אימג'בנק, Gettyimages

פורמולה 1: שיעור הצופים בעולם ירד ב-5.6%

דו"ח השידור השנתי של הענף, שטרם פורסם באופן פומבי, מעלה כי השנה צפו במירוצים 425 מיליון אוהדים ברחבי העולם, לעומת 450 מיליון אוהדים בעונה הקודמת

03.02.2015, 17:02 | שירות כלכליסט

נתונים חדשים ומפתיעים שהגיעו לידי הדיילי מייל חושפים ירידה בשנה שעברה בשיעורי הצפייה בתחרויות הפורמולה 1, כולל ירידה מדאיגה של יותר מ-5% בצפייה בבריטניה, זאת על אף שלואיס המילטון הבריטי הבטיח את הזכייה באליפות במרוץ האחרון של העונה.

קראו עוד בכלכליסט

ברני אקלסטון. אקלסטון מייחס את הירידה ל"מעבר בשלוש העונות האחרונות של הפורמולה 1 לערוצי טלוויזיה בתשלום בחלק מהשווקים", צילום: אימג ברני אקלסטון. אקלסטון מייחס את הירידה ל"מעבר בשלוש העונות האחרונות של הפורמולה 1 לערוצי טלוויזיה בתשלום בחלק מהשווקים" | צילום: אימג'בנק, gettyimages ברני אקלסטון. אקלסטון מייחס את הירידה ל"מעבר בשלוש העונות האחרונות של הפורמולה 1 לערוצי טלוויזיה בתשלום בחלק מהשווקים", צילום: אימג

החשיפה הזו היא האחרונה בשורה של הוכחות לכך שמחזיקי הזכויות על שידור ספורט, שדורשים תשלומים גבוהים יותר ממפעילי הערוצים בתשלום, עושים זאת על חשבון צמצום הקהל.

הירידה בשיעורי הצפייה פורסמה על ידי הבוס של הפורמולה 1 ברני אקלסטון בדו"ח השידור השנתי של הענף, שעוד לא פורסם באופן פומבי. מהדו"ח מתברר כי שיעור הצופים ברחבי העולם ירד ב-5.6% ל-425 מיליון אוהדים שצפו העונה במרוצים, זאת לעומת 450 מיליון בעונה הקודמת.

אקלסטון מייחס את הירידה ל"מעבר בשלוש העונות האחרונות של הפורמולה 1 לערוצי טלוויזיה בתשלום בחלק מהשווקים". המעבר הזה התרחש גם בבריטניה, שבה נרשמה ירידה שנתית של 5.2% במספר הצופים.

בתוך כך, השבוע גילו אוהדי הגולף בבריטניה כי ה-BBC איבדו את זכויות השידור של טורניר הבריטיש אופן (The Open), טורניר הגולף הוותיק והיוקרתי ביותר בעולם – לאחר האירוע הקיץ בסנט אנדרו'ס.

סקיי ספורטס ישלמו 10 מיליון ליש"ט בשנה עבור הזכויות בבריטניה, זאת לעומת 7 מיליון ליש"ט בשנה ששילמו ב-BBC, כך שה"בעלות" של הערוץ במשך 59 שנה על האירוע תגיע לסיומה, וכך גם הגישה של מיליונים שאינם מנויים של ערוצים בתשלום לטורניר.

הפורמולה 1 עבר לטלוויזיה בתשלום ב-2012 כשבסקיי ספורטס החלו לשדר את כל המרוצים בשידור חי, בעוד שה-BBC משדר בשלב זה רק מחצית מהם. המעבר העלה ב-110% את ההכנסה של הפורמולה 1 מחוזי שידור בבריטניה ל-65 מיליון ליש"ט, אך על חשבון מספר הצופים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות