אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון במו"מ עם רדיושאק לרכישת חנויות פיזיות צילום: יונתן קסלר

אמזון במו"מ עם רדיושאק לרכישת חנויות פיזיות

לפי הדיווח בבלומברג אמזון מעוניינת להסב את החנויות שתרכוש מהרשת שנמצאת על סף פשיטת רגל לחנויות תחת מיתוגה, שבהן היא תוכל להציג את מוצרי החומרה השונים שהיא מפתחת

03.02.2015, 16:39 | עומר כביר
ענקית המסחר המקוון אמזון מנהלת מגעים עם רשת חנויות הגאדג'טים רדיושאק, שנמצאת על סף פשיטת רגל, לרכישת כמה מהחנויות שלה - כך דיווחה סוכנות בלומברג. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, אמזון מעוניינת להסב את החנויות שתרכוש מרדיושאק לחנויות תחת מיתוגה, שבהן היא תוכל להציג את מוצרי החומרה השונים שהיא מפתחת (טאבלטים, קוראים ספרים אלקטרוניים וסמארטפון), וכן לאפשר ללקוחות להשתמש בהן כנקודת איסוף למוצרים שהזמינו.

במידה והעסקה תצא לפועל, יהיה זה המהלך הגדול ביותר של אמזון בתחום החנויות הפיזיות - ובהיקף שעשוי להוות נקודת מפנה משמעותית באופן פעילותה של החברה, שעד עתה התבססה באופן כמעט בלעדי על מכירות מקוונת ובכך תרמה רבות לדעיכתן של חנויות פיזיות, ובהן רדיושאק.

רדיושק, צילום: יונתן קסלר רדיושק | צילום: יונתן קסלר רדיושק, צילום: יונתן קסלר

ואולם, לאחרונה נתקלה אמזון בקשיים בתחום החומרה, לאחר שהסמארטפון שפיתחה רשם מכירות מאכזבות במיוחד. חנויות פיזיות, שבהן יוכלו לקוחות פוטנציאליים להתנסות במכשיר לפני קנייתו, יכולות לסייע לה משמעותית בקידומו ובשיווקו, וכן בקידום מוצרי החומרה האחרים שלה.

בלומברג לא דיווחו כמה חנויות מתכוונת אמזון לרכוש מרדיושאק. לחברה יש יותר מ-4,000 סניפים בארה"ב, ובכוונתה למכור את חלקם ולסגור את היתר. בעבר כבר פורסם שספקית הסלולר האמריקאית ספרינט מעוניינת לרכוש בין 1,300 ל-2,000 מסניפי רדיושאק. לא מן הנמנע שאמזון מעוניינת לרכוש מספר דומה של חנויות.

המגעים בין אמזון לרדיושאק עדיין בשלבים מוקדמים יחסית וייתכן שלא יבשילו לכדי עסקה. בין השאר, ייתכן שגורם נוסף ייכנס לתמונה וירכוש את רדיושאק עצמה על מנת להמשיך ולהפעיל את הרשת כמו שהיא.

אמזון ורדיושאק לא הגיבו לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות