אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורנשטיין יקבע איך תיראה ההנפקה צילום: אוראל כהן

אורנשטיין יקבע איך תיראה ההנפקה

נאמני ההסדר אייל גבאי וחגי אולמן חזרו בהם מהסכם המכירה של הזכויות שבידיהם לבעלי השליטה

04.02.2015, 08:13 | גולן חזני
 סימן שאלה מרחף מעל היכולת של אלשטיין לממש את ההתחייבות שלו להזרים את מלוא 400 מיליון השקלים לקופת אי.די.בי בהנפקת הזכויות. זאת אחרי שנאמני ההסדר אייל גבאי וחגי אולמן חזרו בהם מהסכם המכירה של הזכויות שבידיהם לבעלי השליטה — אדוארדו אלשטיין ובמידת הצורך גם מוטי בן־משה.  

קראו עוד בכלכליסט

נאמני החברה, אייל גבאי וחגי אולמן, מחזיקים ב־5.5% ממניות אי.די.בי בנאמנות ואותן התכוונו להעביר לאלשטיין במסגרת עסקה שבה ירכוש אלשטיין גם זכויות נוספות מידי בעלי מניות המיעוט עד לסכום של 148 מיליון שקל.

אתמול חזרו בהם גבאי ואולמן מההסכם לאחר שרשות ני"ע הבהירה כי המהלך איננו חוקי, ולא ניתן לקיים אותו בהתראה של 24 שעות. עתה מתעורר ספק לגבי יכולתו של אלשטיין לרכוש מבעלי מניות המיעוט בא.די.בי את זכויות המימוש ב־148 מיליון שקל נוספים.

המאבק החל על ידי בעלי מניות המיעוט באי.די.בי, בראשות אוהד אלוני ועו"ד אלי אקסלרוד, שהנם מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות לשעבר. לטענת אלוני ואקסלרוד, הנפקת הזכויות במחיר המניה הנוכחי הנמוך מקפח אותם לקראת הצעת הרכש שלה התחייבו אלשטיין ובן־משה בהסדר החוב.

וכך מגיע התיק ללשכתו של השופט המחוזי ואבי ההסדר, איתן אורנשטיין. בית המשפט קבע דיון להיום בצהריים בנוגע להנפקת הזכויות שאליה זימן גם את נציגי רשות ני"ע כדי למצוא מוצא מהסבך.

מימין: אייל גבאי וחגי אולמן, צילום: עמית שעל ישראל הדרי מימין: אייל גבאי וחגי אולמן | צילום: עמית שעל ישראל הדרי מימין: אייל גבאי וחגי אולמן, צילום: עמית שעל ישראל הדרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות