אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Sesame Enable זכתה במיליון דולר בתחרות החדשנות של ורייזון

Sesame Enable זכתה במיליון דולר בתחרות החדשנות של ורייזון

הסטארט-אפ הישראלי פיתח טכנולוגיה שמאפשרת לאנשים בעלי מוגבלויות להפעיל את הסמארטפונים שלהם באופן מלא באמצעות תנועות ראש. בתחרות התמודדו מיזמים מרחבי העולם, בקטגוריות חינוך, בריאות, טכנולוגיה ירוקה ותחבורה

04.02.2015, 10:25 | מאיר אורבך
חברת Sesame Enable זכתה במיליון דולר בתחרות בינלאומית שערכה ענקית התקשורת וריזון. פרס Powerful Answers Award ניתן במספר תחומים והסטארט-אפ הישראלי זכה בקטגוריית החינוך.

קראו עוד בכלכליסט

את Sesame Enable הקימו בוגרי הטכניון עודד בן דב וגיורא ליבנה. החברה פיתחה אפליקציה שמאפשרת הפעלה של כל סמארטפון מבלי לגעת בו – ע"י תנועות ראש בלבד, בהתבסס על המצלמה הקדמית שלו.

סיפורה של 'ססמי' מתחיל בנובמבר 2011 - ביום שבו נכנס ליבנה, בכיסא הגלגלים שלו, למשרדו של בן דב. "אני רוצה טלפון שמופעל ללא מגע," אמר. "ואני מבין שהטכנולוגיה שפיתחתם יכולה לאפשר את זה". לאחר תקופת פיתוח ראשונית, שהובילה לאב טיפוס מוצלח הקימו השניים את 'ססמי', שבראשה עומדים בן דב, ליבנה, והמפתח הראשי ולדי אוסטרובסקי. החברה מימנה את הפיתוח בין היתר, בקמפיין מצליח באתר מימון ההמונים אינדיגוגו. 

ממשק השליטה של Sesame Enable ממשק השליטה של Sesame Enable ממשק השליטה של Sesame Enable

הפיתוח מאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות כשיתוקים חמורים להפעיל אפליקציות, משחקים ולהשתמש בסמארטפון בצורה מלאה, מה שתורם לאיכות חייהם ומקל עליהם בסוגיות רבות – מניווט ברחוב ועד התעדכנות בחדשות.

"הטכנולוגיה הזאת", הסביר ליבנה, "מאפשרת לאנשים כמוני להפעיל את מכלול הפונקציות בטלפון - גלישה, חיוג, משחקים וכו' - ובעתיד גם פונקציות חיצוניות לטלפון, למשל הדלקת אור. עבורנו, מקלדות ומסכי מגע אינם חומרה נגישה, והאפשרות לעקוף אותם ולהפעיל טלפון ומחשב פותחת לנו חלון בתחומים רבים כמו חברה, תעסוקה ופנאי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות