אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הענקית הברזילאית קורינתיאנס הפסידה כ-30 מיליון יורו ב-2014 צילום: רויטרס

הענקית הברזילאית קורינתיאנס הפסידה כ-30 מיליון יורו ב-2014

זאת לעומת רווח של 330 אלף יורו בשנת 2013; בשוק העברות הוציאה הקבוצה 13.2 מיליון יורו עבור שירותיו של החלוץ אלכסנדר פאטו

04.02.2015, 16:22 | שירות כלכליסט

קבוצת הכדורגל הברזילאית קורינתיאנס סיימה את השנה הפיננסית האחרונה עם גירעון של 29.8 מיליון יורו. ההפסדים עלולים להשפיע על הבחירות לנשיאות המועדון, שיערכו ב-7 בפברואר. הנתונים עבור 2014 מייצגים שינוי דרמטי לקורינתיאנס, שב-2013 נהנתה מרווח של 330 אלף יורו.

קראו עוד בכלכליסט

הביצועים של הקבוצה בעונה האחרונה היו בינוניים והשתקפו בתוצאות הפיננסיות, צילום: רויטרס הביצועים של הקבוצה בעונה האחרונה היו בינוניים והשתקפו בתוצאות הפיננסיות | צילום: רויטרס הביצועים של הקבוצה בעונה האחרונה היו בינוניים והשתקפו בתוצאות הפיננסיות, צילום: רויטרס

הביצועים של הקבוצה בעונה האחרונה היו בינוניים והשתקפו בתוצאות הפיננסיות. הענקית הברזילאית מסאו פאולו סיימה את העונה במקום הרביעי בליגה המקומית, והודחה מהגביע בשלב רבע הגמר לאחר שהפסידה בתוצאה המצטברת 3-4 לאחר שני משחקים נגד אתלטיקו מיניירו.

שני גורמים עיקריים אחראיים לגירעון. התוספת להכנסות מהאצטדיון החדש, ארנה קורינתיאנס, שימשו כדי לשלם על בניית האצטדיון, שכן הקבוצה נאלצה לשלם חובות שנצברו תחת ההנהלה בראשותו של אנדרס סנצ'ז. הקבוצה שילמה גם 16.5 מיליון דולר לרשות איסוף המסים הממשלתית, רפיס (Refis).

בשוק העברות הוציאה הקבוצה 13.2 מיליון יורו עבור שירותיו של החלוץ אלכסנדר פאטו (25), שלא הביא את ההצלחה לה קיוו בקורינתיאנס. הוא הושאל ליריבה העירונית סאו פאולו, אך בקבוצה ממשיכים לשלם חלק מהשכר שלו.

התוצאות גם משבשות את ימיו האחרונים של מריו גובי כנשיא הקבוצה. בשבוע הבא תקיים קורינתיאנס הצבעה לבחירת יורשו. בדרך כלל, הקבוצות הברזילאיות עורכות את הצבעות בדצמבר, בסיום העונה.

ההאטה הכלכלית מהווה מכה לרוברטו דה אנדרייד, המועמד לנשיאות ששואף לרשת את בן בריתו, גובי. הוא הודה כי הקבוצה נמצאת "במצב פיננסי בעייתי". אנדרייד מתמודד נגד רוק סיטדיני (Roque Citadini).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות