אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: חודש ינואר לוהט בענף הרכב עם מסירות של 33,630 רכבים חדשים צילום: יריב כץ

עכשיו זה רשמי: חודש ינואר לוהט בענף הרכב עם מסירות של 33,630 רכבים חדשים

יונדאי מובילה את השוק, עם 4,399 מכוניות ואחריה מאזדה עם 3,328 רכבים וקיה, עם 3,281 רכבים; דאצ'יה הרומנית שהושקה בישראל רק בחודש שעבר מסרה כבר 208 מכוניות

04.02.2015, 14:07 | תומר הדר

לאחר שפע של ספקולציות והערכות בנוגע להיקף מסירות הרכב החדש בינואר השנה, כעת זה רשמי: בחודש שעבר נמסרו בישראל 33,630 מכוניות חדשות. כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט" חודש ינואר הוא חודש פתיחת השנה הטוב ביותר שנרשם עד כה בענף הרכב. עם זאת, עדיין מוקדם מאוד מכדי לשמור על אופטימיות.

קראו עוד בכלכליסט

חלק ניכר ממסירות הרכבים החדשים שנרשמו בחודש ינואר הן למעשה מסירות של רכבים שהוזמנו עוד בשנה שעברה, ואפילו לפני חודש דצמבר. מדובר בתערובת של רכבים שהוזמנו על ידי לקוחות פרטיים שחפצו במכונית "מודל 2015" ושל ציי רכב. עיקר האחריות לזינוק במסירות נופלת על כתפי הרגולטור: בחודש ינואר האחרון נכנס לתוקפו מתווה המס הירוק החדש - שצמצם את היקף הטבות המס על מכוניות מדגמים רבים, מה שהביא לייקורן. הלקוחות הפרטיים- וגם ציי הרכב הגדולים - שהיו מודעים היטב לסיכוי לעליית מחירים מיהרו להקדים הזמנות כדי לאסוף את המכוניות החדשות בחודש ינואר - אך עדיין במחירי 2014. מעבר לכך, יבואני רכב המשלמים על מכוניותיהם בדולר יידעו מראש הן את לקוחותיהם הפרטיים והן את לקוחותיהם המוסדיים על העליה הצפויה, מה שהביא לעליה ניכרת בהזמנות.

מבחינת נתוני מסירות ינואר עולה שיונדאי מובילה את השוק, עם 4,399 מכוניות. אחריה, לאחר היעדרות ארוכת שנים מן השלישיה הפותחת נמצאת מאזדה, שמסרה 3,328 רכבים ואילו במקום השלישי נמצאת קיה, עם 3,281 רכבים. טויוטה שנמצאת במקום הרביעי מסרה 3,045 מכוניות ואילו במקום החמישי נמצאת מיצובישי- עם 2,294 מכוניות.

יונדאי IX35. מובילה את השוק בינואר יונדאי IX35. מובילה את השוק בינואר יונדאי IX35. מובילה את השוק בינואר

אחד ההיבטים המעניינים יותר של שוק רכבי היוקרה הוא התנפלותם של הלקוחות, במטרה לשמור את חלומם "על אש קטנה" עד לקבלת המכונית החדשה-מודל 2015. מנתוני האיגוד עולה שאאודי הגרמנית נמצאת במקום ה-12 בטבלת המסירות, עם 901 מכוניות חדשות שנמסרו בינואר לבדו. פירוש הדבר הוא שאאודי מסרה בינואר יותר מכוניות מסובארו, סיטרואן ופורד העממיות. במקום השני בטבלה נמצאת מרצדס עם 550 מסירות ואילו ב.מ.וו מסרה 408 מכוניות.

בין המותגים הפרטניים שיצרו עיניין רב בינואר נמצאת דאצ'יה הרומנית, שרק הושקה בישראל. בשונה ממותגים אחרים-בהם בין רכישת המכונית לבין המסירה בפועל אורך זמן, דאצ'יה מוסרת את מכוניותיה מיידית. לפי נתוני איגוד היבואנים נמסרו בחודש החדירה של דאצ'יה 208 מכוניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות