אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחירות פיפ"א 2015: בלאטר דוחה הצעות לעימות צילום: רויטרס

בחירות פיפ"א 2015: בלאטר דוחה הצעות לעימות

נשיא פיפ"א: "אנחנו לא בפוליטיקה, אלא אנחנו בספורט, ולכן לא נחקה את מה שנעשה בפוליטיקה"

05.02.2015, 19:32 | שירות כלכליסט

נשיא פיפ"א ספ בלאטר, המתמודד על כהונה חמישית בתפקיד, טוען כי הוא בסך הכל "פקיד בשירות הכדורגל". הבחירות לנשיאות יתקיימו במאי, אולם בלאטר הצליח להימנע עד כה מעימות עם מתמודדים אחרים, בראשם ג'רום שמפיין, שהזמין אותו לדיון ציבורי בעתיד הארגון, בטענה ש"אנחנו לא נחקה את הפוליטיקה".

קראו עוד בכלכליסט

ספ בלאטר.  עכשיו אני מרגיש טוב, אבל בעוד חודשיים אי אפשר לדעת מה יהיה . אך אם ארגיש טוב והם ירצו אותי, אני עומד לשירותם וארצה להמשיך לשרת את הכדורגל, צילום: רויטרס ספ בלאטר. עכשיו אני מרגיש טוב, אבל בעוד חודשיים אי אפשר לדעת מה יהיה . אך אם ארגיש טוב והם ירצו אותי, אני עומד לשירותם וארצה להמשיך לשרת את הכדורגל | צילום: רויטרס ספ בלאטר.  עכשיו אני מרגיש טוב, אבל בעוד חודשיים אי אפשר לדעת מה יהיה . אך אם ארגיש טוב והם ירצו אותי, אני עומד לשירותם וארצה להמשיך לשרת את הכדורגל, צילום: רויטרס

"אני לא מתמודד, אני נתון לשירותם", אמר בלאטר. "מה זה פיפ"א? פיפ"א היא חברת שירותים עבור החברה שלנו".

"החוקה של פיפ"א מגדירה את המטרות של הארגון שהן: לפתח את הכדורגל ברחבי העולם, לקחת בחשבון את איחוד החינוך, התרבות והערכים האנושיים של הכדורגל ואז לפתח את הכדורגל באמצעות תכניות נוער... אנחנו שירות ואני עדיין בשירות", אמר, והוסיף שרק מחלה תגרום לו לפרוש.

"איני יודע...איננו שולטים בגורל שלנו. עכשיו אני מרגיש טוב, אבל בעוד חודשיים אי אפשר לדעת מה יהיה . אך אם ארגיש טוב והם ירצו אותי, אני עומד לשירותם וארצה להמשיך לשרת את הכדורגל".

בלאטר, שבעת בחירתו ב-2011 טען כי זו תהיה הכהונה האחרונה שלו, הוסיף: "עוד לא סיימתי. משימה לעולם אינה מסתיימת, לעולם, וכפי שאתם רואים לא סיימנו את הרפורמות שלנו, זה בא לידי ביטוי בבעיות שעולות בוועדת האתיקה. סיבה נוספת היא שפנו אלי לפני הקונגרס בסאו פאולו ו5-6 קונפדרציות ביקשו ממני להישאר...אז הכרזתי שאני עומד לשירותם".

שמפיין הזמין את בלאטר לעימות ציבורי, אולם בלאטר השוויצרי אינו שש לשתף פעולה. אנחנו לא בפוליטיקה, אלא אנחנו בספורט, ולכן לא נחקה את מה שנעשה בפוליטיקה", הוסיף. "ניסיתי ב-1998 וכל המועמדים סרבו לדבר איתי", טען תוך התייחסות לשנה בה נבחר לראשונה לתפקיד. "אם יהיה עימות אז בקונגרס של פיפ"א, כי הם אלה שמצביעים".

בתוך כך בפגישה של קובעי החוקים בפיפ"א, שתתקיים בהמשך חודש, ישקלו לאפשר חילוף רביעי בהארכות, וכן ביטול החוק השנוי במחלוקת של "ענישה משולשת". "צפויה להתקבל החלטה על ידי הדירקטוריון הבינלאומי של איגוד הכדורגל (IFAB) בנוגע לענישה המשולשת, והצעה מצד אופ"א תישקל בנושא", נכתב בסדר היום שפורסם לקראת הפגישה.

הענישה המשולשת מתייחסת לכך שבעקבות עבירה של שחקן שמונע הזדמנות ברורה להבקיע שער, נפסקת בעיטת פנדל עבור הקבוצה היריבה והוא מורחק גם מהמשחק הנוכחי וגם מהמשחק הבא. הנושא נמצא על סדר היום של ה-IFAB כמה מספר שנים.

המתנגדים לחוק טוענים כי השילוב בין פנדל וכרטיס אדום משנה באופן משמעותי, ובחלק מהמקרים אף רוצח לגמרי את המשחק.

בשנה שעברה הציעו באופ"א להחליף את הכרטיס האדום בכרטיס צהוב, אולם ב-IFAB חששו ששינוי זה יגביר את העבירות, ולכן העבירו את הנושא לדיון של שתי ועדות מייעצות.

בפגישה שתתקיים בבלפסט ב-28 בפברואר, יוחלט גם אם לאפשר לקבוצות להשתמש בהחלפה רביעית במשחקים שמגיעים להארכה. נושא נוסף שיידון הוא האם לאמץ מערכת מעקב, במסגרתה יענדו השחקנים שבבים או מכשירים קטנים אחרים שיאפשרו לנטר את הביצועים שלהם. הוועדה תדון גם בשימוש בשידורים חוזרים לסייע לשופטים.

IFAB מורכב מהנציגים מהתאחדויות הכדורגל של אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד. לכל אחד מהנציגים קול אחד, בעוד שלפיפ"א ארבעה קולות בהצבעות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות