אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן משה לא ישתתף בהנפקת הזכויות באי.די.בי צילום: נועם גלאי, אתר מכבי ת"א

בן משה לא ישתתף בהנפקת הזכויות באי.די.בי

מוקדם יותר היום בית המשפט קבע כי הנפקת הזכויות תתקיים מחר כמתוכנן. הערב הודיע בן משה להנהלת החברה כי לא יממש את זכויותיו

04.02.2015, 22:43 | גולן חזני

מוטי בן משה לא ישתתף בהנפקת הזכויות באי.די.בי מוקדם יותר היום בית המשפט קבע כי הנפקת הזכויות תתקיים מחר כמתוכנן. הערב הודיע בן משה להנהלת החברה כי לא יממש את זכויותיו.

בן משה ציין כי ההודעה שלו היא נכון לעכשיו והוא שומר על זכותו להזרים ולא להיות מדולל. למעשה הוא יכול להשתתף בהנפקת הזכויות עד יום שלישי. בן משה כתב שהוא לא מזרים מאחר שאין לו הבנות עם אלשטיין על דרך הניהול - ואם יגיע להבנות הוא שומר על זכותו להזרים בצורה שווה.

קראו עוד בכלכליסט

השופט המחוזי איתן אורנשטיין החליט מוקדם יותר היום, כי הנפקת הזכויות של אי.די.בי תתקיים מחר כמתוכנן. אורנשטיין דחה את הבקשות של נאמני ההסדר איל גבאי וחגי אולמן לדחות את ההנפקה בשבועיים בשל הפגיעה הצפויה בבעלי מניות המיעוט. הדיון נערך לאחר שהאגודה להגנה על חסכונות הציבור ביקשה לדחות את ההנפקה כדי למנוע פגיעה בבעלי המניות מקרב הציבור. אורנשטיין הוסיף, כי הוא ער לפגיעה בבעלי מניות המיעוט.

חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה לבעלי מניות המיעוט באי.די.בי פתוח, כלומר מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות לשעבר, שלא להשתתף בהנפקת הזכויות של החברה. כמו כן ממליצה להם אנטרופי לא למכור את הזכויות שבידיהם, אלא להביא לפקיעתן ("שריפת" הזכויות). בחוות הדעת שהגיעה לידי "כלכליסט" מצויין כי חלופה זו ממקסמת את התמורה עבור בעלי מניות המיעוט בהקשר של רשת הביטחון.

מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, בעלי השליטה באי.די.בי, התחייבו במסגרת הסדר החוב של החברה לבצע שתי הצעות רכש, ב-2015 ו-2016, שבהן ירכשו מבעלי האג"ח מניות בהיקף 512 מיליון שקל.

על פי חוות הדעת של אנטרופי במקרה שכל הזכויות שבידי הציבור יימכרו ע"י המחזיקים, הרי שחלקם של מחזיקי האג"ח בהצעות הרכש יקטן כמעט במחצית, ל-270 מיליון שקל במקום 512 מיליון - יתר הסכום יועבר לרוכשי הזכויות מצד המוכרים.

חוות הדעת הוזמנה ע"י הארגון להגנה על חסכנות הציבור שבראשו עומד אוהד אלוני ומיוצג ע"י עו"ד אלי אקסלרוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות