אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק האירופי עושה שרירים ליוון: הקשיח עמדות לגבי תנאי החילוץ צילום: בלומברג

הבנק האירופי עושה שרירים ליוון: הקשיח עמדות לגבי תנאי החילוץ

הבנק האירופי המרכזי בראשותו של מריו דראגי הודיע הערב כי לא יקבל יותר אגרות חוב ממשלתיות של יוון בתור בטוחה כנגד הלוואות שהוא מעניק למדינה מוכת החוב

04.02.2015, 23:47 | שי סלינס

הבנק המרכזי של אירופה הודיע הערב (ד') כי הוא יקשיח את העמדות שלו כלפי יוון ולא יסכים לקבל יותר את איגרות החוב הממשלתיות בתור בטוחה כנגד כספים שהבנק האירופי מזרים לבנקים מדינה. 

קראו עוד בכלכליסט

"מועצת המנהלים של הבנק המרכזי של אירופה החליטה לבטל את ההקלות המשפיעות על איגרות חוב סחירות שהונפקו בערבות של הרפובליקה של יוון", נכתב בהודעת הבנק המרכזי של אירופה.

מהבנק הוסיפו, כי הוועד המנהל הגיע להחלטה הזו על רקע הערכות, כי כרגע לא ניתן להניח לסיום מוצלח של תוכנית ההבראה של יוון תוך כדי שהיא תעמוד בקנה אחד עם כללי הבנק המרכזי.

שר האוצר היווני, יאניס ורופקיס שר האוצר היווני, יאניס ורופקיס שר האוצר היווני, יאניס ורופקיס

ההחלטה תיאלץ בנקים מיוון, שמאז 2010 היו מסוגלים לגשת לכספים מהבנק המרכזי של אירופה כנגד ביטחונות, להגיש בקשה למימון מהבנק המרכזי הלאומי שלהם בשיעורי ריבית גבוהים בהרבה.

ההחלטה הגיעה שעות לאחר ששר האוצר היווני, יאניס ורופקיס, נפגש בפרנקפורט עם נשיא הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, על מנת לזכות בתמיכת הבנק המרכזי לגבי תנאי החילוץ של מדינתו.

בעקבות ההחלטה של הבנק המרכזי של אירופה, שהגיעה מספר דקות לפני נעילת המסחר בניו יורק, ננעלו המדדים המובילים בוול סטריט בירידות שערים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות