אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין לבן משה: איבדת את הזכות לקחת חלק בהנפקת הזכויות צילום: נמרוד גליקמן

אלשטיין לבן משה: איבדת את הזכות לקחת חלק בהנפקת הזכויות

בחילופי המכתבים בין הצדדים דוחה אלשטיין את עמדת בן משה לפיה הוא רשאי להשתתף בהנפקה בהמשך באמצעות רכישת מחצית המניות שיקבל אלשטיין תמורת הזרמת כספים לחברה. אלשטיין דורש משותפו להעביר לו ללא תמורה את זכויותיו במסגרת ההנפקה

05.02.2015, 10:54 | גולן חזני

הנפקת הזכויות באי.די.בי יצאה היום לדרך - מהלך שמעורר חילוקי דעות קשים בין שני בעלי השליטה, אדוארדו אלשטיין שיזם את ההנפקה, ומוטי בן משה שהתנגד לה והודיע אתמול סופית כי לא ייקח בה חלק. חילופי מכתבים בין הצדדים, המוצגים היום בדיווח לבורס, משקפים את המחלוקות בין הצדדים.  

קראו עוד בכלכליסט

אלשטיין בתגובה להחלטת בן משה דורש ממנו להעביר לו חינם את כל הזכויות שלו במסגרת ההנפקה. אלשטיין טוען כי מרגע שהחליט שלא להשתתף בהנפקת הזכויות, איבד את זכותו לקחת בה חלק במהלך הימים הבאים - צעד הכרחי מבחינת בן משה במידה שברצונו לשמור על חלקו היחסי בשליטה באי.די.בי.

נקודת המחלוקת המותית בין שני השותפים נוגעת להתייחסות בהסכם השותפות הנוגעת לזכויות אחד השותפים במקרה של פעולת הגדלת אחזקה מצד שותף אחד בלבד (המדללת את הצד האחר).

עמדת בן משה היא כי הסכם השליטה שלו ושל אלשטיין מותיר בידיו את הזכות להשתתף בהנפקה בהמשך, באמצעות רכישת מחצית מהמניות אותן יקבל אלשטיין תמורת הזרמת הכספים. רכישה שכזו תותיר בידיו אחזקה זהה לזו של אלשטיין במניות אי.די.בי, כך שהשליטה תישאר משותפת.

אלשטיין מצידו טוען כי הסעיף הרלבנטי עליו מסתמך בן משה אינו רלוונטי כיוון שבמקרה הזה לבן משה היתה אפשרות להשתתף בהנפקה מלכתחילה, והוויתור על הזכות היה ביוזמתו של בן משה.

מהתכתבות בין הצדדים עולה עוד כי אלשטיין מכיר בכך שההזרמה שלו פוטרת את בן משה מההתחייבותו להזרים 197 מיליון שקל נוספים לחברה וכי ההזרמה של אלשטיין כוללת גם את חלקו של בן משה בהזרמה. משמעות הכרה זו היא כי בניגוד למה שנטען מצד הנהלת אי.די.בי, בן משה אינו צפוי להזרים עתה את הסכום האמור לקופת התאגיד.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה