אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האייפון עקף את מכשירי האנדרואיד בארה"ב

האייפון עקף את מכשירי האנדרואיד בארה"ב

ברבעון האחרון שלטו מכשירי אפל ב-47.7% מהשוק, לעומת 47.6% של מכשירי סמסונג, LG, HTC והאחרות - שיא אליו לא הגיעה אפל מזה שלוש שנים. החברה הגיעה להישגים דומים גם באוסטרליה והתחזקה משמעותית בבריטניה

05.02.2015, 13:03 | נמרוד צוק
ברבעון האחרון אפל שברה לא רק את שיא הרווחים בהיסטוריה של החברות הציבוריות ואת שיא ההכנסות שלה ברבעון אחד - אלא גם מכרה בארה"ב יותר מכשירי אייפון מכלל מכשירי האנדרואיד שמכרו כל מתחרותיה באותה התקופה. מדובר בהישג שלא היה לה מאז 2012, על פי נתוני חברת המחקר קנטר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה לא פרסמה נתונים כמותיים אלא רק את האומדן שלה לנתח השוק של פלטפורמות המובייל השונות במהלך הרבעון, שזיכה את אפל ב-47.7% מהשוק האמריקאי, לעומת 47.6% לכלל הסמארטפונים המבוססים על אנדרואיד. שאר השוק התחלק בין 4.2% מכשירי ווינדוס פון ו-0.8% שמריצים מערכות הפעלה אחרות. ברבעון המקביל ב-2013 מכרה אפל רק 43.9% מהסמארטפונים בארה"ב, לעומת 50.7% מכשירי אנדרואיד.

כבשו את ארצות הברית. אייפון 6 פלוס ואייפון 6, צילום: נמרוד צוק כבשו את ארצות הברית. אייפון 6 פלוס ואייפון 6 | צילום: נמרוד צוק כבשו את ארצות הברית. אייפון 6 פלוס ואייפון 6, צילום: נמרוד צוק

ארה"ב לא היתה השוק היחיד בו זכתה אפל לנתונים יוצאי דופן ברבעון: גם באוסטרליה נתח השוק שלה עבר את זה של אנדרואיד, עם 45.1% לעומת 43.7%, כאשר ברבעון המקביל אשתקד היא החזיקה ב-34.8% מהשוק בלבד. ביפן היא דווקא רשמה ירידה אבל עדיין שלטה בשוק, עם 60.2% מהמכירות לעומת 38.3% לאנדרואיד, כאשר באותו הרבעון בשנה שעברה היא מכרה לא פחות מ-68.7% מהמכשירים במדינה. גם בבריטניה היא התחזקה באופן ניכר ועלתה מ-28.9% נתח שוק ב-2013 ל-42%.

שאר העולם שייך לרובוט הירוק

בשאר המדינות שנסקרות בדו"ח מכשירי האנדרואיד עדיין חזקים בהרבה, עם נתח שוק דומיננטי בגרמניה, צרפת, איטליה, ספרד וסין, אם כי בכולם נרשמה מגמה חיובית לטובת אפל, עם תוספת של 2.8% עד 10.3% לנתח השוק. בסך הכל החזיקו יצרניות מכשירי אנדרואיד ב-66.1% מהשוק האירופי, לעומת 69.9% ברבעון המקביל אשתקד, כאשר אפל זינקה מ-17.9% ל-24.1%. גם מכשירי ווינדוס פון נפגעו מהעליה של אפל, עם ירידה בנתח השוק של מיקרוסופט בכל השווקים מלבד אוסטרליה וגרמניה.

על פי הניתוח, הסיבה להתחזקות אפל היתה לא רק הפופולריות של מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס, אלא גם היצע המכשירים הרחב והמגוון יותר מבעבר שהחברה הציגה, בטווח מחירים רחב שמתאים למגוון גדול של קונים. האייפון 6 היה המכשיר הנמכר ביותר בארה"ב בתקופת החגים, ואחריו הגלקסי S5 של סמסונג.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות