אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש תחרות בסלולר? בזק מקלה את תנאים לקבלת בונוס עבור מנכ"ל פלאפון גיל שרון צילום: אוראל כהן

יש תחרות בסלולר? בזק מקלה את תנאים לקבלת בונוס עבור מנכ"ל פלאפון גיל שרון

בשל התגברות התחרות בשוק הסלולר, שצפויה לפגוע ברווחיות פלאפון, מבקשת בזק לשנות את תנאי הסף של גיל שרון, כך שיובטח שהוא יהיה זכאי לבונוס שנתי גם ב-2015

05.02.2015, 13:28 | אופיר דור

בשל התגברות התחרות בשוק הסלולר, שצפויה להשפיע לרעה על תוצאות פלאפון, החליט דירקטוריון בזק להקל על תנאי הסף של מנכ"ל פלאפון גיל שרון לצורך קבלת בונוס שנתי בעבור 2015. הדירקטוריון אישר את תנאי הסף החדשים פה אחד ואלו יובאו להצבעה באסיפה מיוחדת של בעלי המניות בשבוע הבא.

קראו עוד בכלכליסט

אופן חישוב הבונוס השנתי של שרון לא ישתנה, אלא רק תנאי הסף לקבלת הבונוס. בתנאי הסף לגבי שנת 2014, שאושרו במרץ אשתקד, נקבע כי המנכ"לים בקבוצה לא יהיו זכאים לבונוס אם נרשמה ירידה של יותר מ-20% ב-FFO של החברות ביחס לשנה קודמת (כלומר, בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת ללא השפעת אירועים חד-פעמיים).

אולם בבזק ככל הנראה צופים כי בעקבות השחיקה הצפויה ברווחיות פלאפון לא תעמוד ביעד זה, ולכן שינו את תנאי הסף עבור שרון. תנאי הסף החדש ל-2015 יהיה כי הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) לא יפחת ביותר מ-40% מהרווח התפעולי התזרימי ב-2014. לגבי שאר המנכ"לים בקבוצה, בעלי המניות יתבקשו לאשר את אותם תנאי התגמול ללא שינוי בתנאי הסף.

מנכ"ל פלאפון גיל שרון, צילום: אוראל כהן מנכ"ל פלאפון גיל שרון | צילום: אוראל כהן מנכ"ל פלאפון גיל שרון, צילום: אוראל כהן

שרון זכאי לבונוס של עד 125% מגובה השכר השנתי שלו המחושב לפי קריטריונים של עמידה ביעדי הרווח התפעולי התזרימי, תזרים מזומנים, רווח לאחר מס והערכת יו"ר הדירקטוריון שאול אלוביץ'. עלות שכרו של שרון ב-2013 עמדה על 6 מיליון שקל, כאשר שכר הבסיס החודשי שלו היה 181 אלף שקל ברוטו. שיעור העמידה של שרון ביעדים ב-2013 עמד על 61% והוא זכה לבונוס של 1.3 מיליון שקל.

אין זה השינוי הראשון שנעשה ביעדים של מנכ"לי קבוצת בזק. ב-2014 גדל המשקל של הערכת יו"ר הדירקטוריון מ-10% ל-20% בחישוב הבונוס על חשבון המשקל של השיפור ברווח התפעולי התזרימי ובתזרים המזומנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
לכל בעלי קשיי הבנת הנקרא..בזק צופים שחיקה צפויה ברווחיות פלאפון לכן שינו תנאי הסף עבור שרון
היגיעה הזמן לחקור ולחשוף כבל עם ומסכים התנהלות חברת גולן בישראל !!!! איפה שר התקשורת ???? איפה מבקר המדינה לבדוק ולחקור ???????? גולן ממשיכה לפרק את מתקני הסלולר שהקימה, אף שהסכם שיתוף הרשתות שלה עם סלקום עדיין לא אושר ויצא לדרך !!! לפי אתר המשרד להגנת הסביבה, החברה פירקה בתוך חצי שנה כ-500 מתקני גישה (אנטנות קטנות) מתוך כ-700 שהיו לה!!! גולן מעולם לא הקימה אתרי סלולר גדולים אלא רק מתקנים עירוניים קטנים והיא נשענת על אירוח על גבי רשת סלקום. פירוק מתקני הגישה, שנועד לחסוך בעלויות של כ-75 מליון שח , עומד לכאורה בניגוד לתנאי הרישיון של גולן וגם מותיר מנויים ללא קליטה בקו תוך זלזול בוטה במנויי גולן !!! עד מתי ועד לאן ניתן להעלים עין כאן מטייקון שמתנהל בשרלטנות ..תרתי משמע ?? מה זה כל 1 יכל להפר תנאי רשיון בקלות שכזו בישראל ??? מה קורה כאן ?? בבזק ככל הנראה צופים כי בעקבות השחיקה הצפויה ברווחיות פלאפון לא תעמוד ביעד זה, ולכן שינו את תנאי הסף עבור שרון. אז כל המקרקרים על חברת פלאפון כלל העוסקים בשוק הסלולר בהשמצות כאן בכל כתבה ....אלו הם נציגי הגיבור גולן הצרפתי וזה שקוף כבר ממרחקים לנו הקוראים ...)) כל חברה פרטית רשאית לקבוע תנאי שכר מנהליה ולתגמל את שכר בכיריה ואין כל חובה לציבור להשקיע במניות בזק/פלאפון ..!! אז על מה המהומה ??? ראוי וחובה תחילה להתמקד בשכר עובדי הנמלים..חברת החשמל..ותאגידים מפלצתיים המתקיימים על גב עושק כספי הציבור והמדינה .
חובב עזריאל  |  06.02.15
לכל התגובות