אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק חובות אבודים: גטר גילתה גם מלאי שלא מחקה

לא רק חובות אבודים: גטר גילתה גם מלאי שלא מחקה

החברה דיווחה לפני כחודש על טעות חשבונאית בהפרשה לחובות אבודים - וכעת הודיעה על הגדלת ההפרשה ל-11.8-13.3 מיליון שקל

05.02.2015, 14:28 | גיל קליאן

הטעויות החשבונאיות של גטר גדולות יותר מהצפי הראשוני. כך עולה מדיווח החברה היום (ה'). לפני כחודש דיווחה החברה הציבורית, שדו"חותיה נסקרים על ידי פירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג, כי עקב טעות שגילתה בדו"חות בעקבות שאלות של רשות ני"ע היא תצטרך להגדיל את ההפרשות לחובות אבודים בסכום של 6-8 מיליון שקל. היום, החברה דיווחה כי ההפרשה שהיא צפויה לרשום בעקבות אותה טעות תעמוד על 9.3 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

אבל לא רק חובות מסופקים עומדים במוקד הבעיות של גטר. הבדיקה בחברה הביאה לגילוי של מלאי בן יותר משנתיים, עליו לא ביצעה החברה הפרשות. החברה מעריכה כעת כי המלאי ה"עתיק" יגרום לה להפרשה נוספת של 2.5-4 מיליון שקל. כך, סך הפרשות של גטר יצמחו ל-11.8-13.3 מיליון שקל, שהם 5.4%-6.1% מההון העצמי של החברה נכון לסוף ספטמבר. בעצם, ההפרשה המקסימלית של גטר צמחה ב-66.3%.

גטר גרופ עוסקת במגוון רחב של תחומי פעילות - מציוד צילום ועד יבוא מוצרי פופ ומכשור רפואי. בתחום המיכון המשרדי מוכרת גטר מדפסות ומכשירים משולבים, מכונות צילום, מכונות שכפול, מסכי מחשב, טלוויזיות, מקרנים, טלפונים, מחשבים, תוכנות, תיקים למחשבים ניידים ומוצרים בתחום התקשורת. 

בתחום הצילום עוסקת גטר במכירה של מצלמות, מסרטות וידאו, מעבדות לפיתוח תמונות, ציוד להדפסת תמונות, נייר צילום, סרטי צילום, סוללות ומוצרי אלקטרוניקה קלים. כמו כן מוכרת גטר מוצרים לתחום הדפוס, מוצרים רפואיים למעבדות, רכיבי הנעה מכניים לתעשייה, שיווק מוצרי תקשורת לחברות תקשורת (כמו מודמים וראוטרים) וכן ציוד לבית הספר, צעצועים ומוצרי פופ.

את ינואר-ספטמבר 2014 סיימה גטר עם הכנסות של 534.5 מיליון שקל, עלייה מזערית של 0.4% לעומת התקופה המקבילה. הרווח התפעולי עלה ב-10.8% לסכום של 19.3 מיליון שקל, המהווים שיעור של 3.6% מתוך הכנסות הקבוצה. השיפור ברווח התפעולי נבע מהגדלת מכירות של מוצרים בעלי רווחיות גבוהה, כמו למשל ציוד רפואי. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של 5.9 מיליון שקל בינואר-ספטמבר - לעומת 2.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

בתחילת דצמבר הודיעה החברה על אימוץ מדיניות דיבידנד - במסגרתה תחלק 25% מהרווח הנקי שתרשום בשנים 2014-2016.

חובות אבודים חובות אבודים חובות אבודים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות