אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מנקודת המבט שלי, אפילו לא הסכמנו שלא להסכים"

"מנקודת המבט שלי, אפילו לא הסכמנו שלא להסכים"

שר האוצר של יוון יאניס ורופקיס קיים "פגישה טעונה" עם עמיתו הגרמני וולפגנג שויבלה; לדבריו, "מצבה של יוון כעת דומה לזה של גרמניה בשנות ה-30 של המאה הקודמת, לפני עליית הנאצים"

05.02.2015, 20:30 | שירות כלכליסט
שר האוצר של יוון יאניס ורופקיס נפגש היום בברלין עם עמיתו הגרמני, וולפגנג שויבלה. זאת לאחר שנפגש אתמול גם עם נציגים של הבנק המרכזי האירופי בפרנקפורט. ורופקיס אמר לאחר הפגישה כי "ביססנו קו תקשורת מצוין הנותן לי עידוד רב לעתיד". עם זאת, הפגישה הוגדרה כ"טעונה" ולא הניבה ככל הנראה, תוצאות חיוביות.

במהלך הפגישה אמר ורופקיס: "מצבה של יוון כעת דומה לזה של גרמניה בשנות ה-30 של המאה הקודמת, לפני עליית הנאצים לשלטון". הוא הוסיף, כי "כשאני אחזור היום הביתה, אני אשוב למדינה שבה המפלגה השלישית בגודלה אינה מפלגה ניאו-נאצית, אלא מפלגה נאצית". ורופקיס התייחס בדבריו למפלגת "השחר המוזהב", שקיבלה 6.3% מקולות המצביעים בבחירות שנערכו ביוון בחודש שעבר, והפכה בכך למפלגה השלישית בגודלה במדינה.

יאניס ורופקיס, וולפגנג שויבלה, צילום: רויטרס יאניס ורופקיס, וולפגנג שויבלה | צילום: רויטרס יאניס ורופקיס, וולפגנג שויבלה, צילום: רויטרס

במסיבת עיתונאים משותפת, שהתקיימה לאחר הפגישה, אמר שויבלה כי הם "הסכימו שלא להסכים". בתגובה אמר וארופקיס: "מנקודת המבט שלי, אפילו לא הסכמנו שלא להסכים".

לפי פרסום ב"בלומברג", הממשלה היוונית עשויה למצוא עצמה ללא מזומנים ב-25 בפברואר, אלא אם כן תוגדל המגבלה בסך 17 מיליארד דולר להלוואה לטווח קצר - שנקבעה על ידי שלישיית הנושים הרשמיים של יוון - המועצה האירופית, הבנק האירופי המרכזי וקרן המטבע הבינלאומית (הטרויקה).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות