אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: שביתת עובדי הנפט מתרחבת למפעלי BP; הפסקה בשיחות צילום: בלומברג

ארה"ב: שביתת עובדי הנפט מתרחבת למפעלי BP; הפסקה בשיחות

מדובר בשני בתי זיקוק של ענקית האנרגיה, ועובדיהם, שדורשים שיפור בתנאי עבודתם, מצטרפים לשביתה שכללה עד כה תשעה מפעלים

07.02.2015, 10:24 | בלומברג

עובדי הנפט בשני מפעלים של חברת BP במרכז ארה"ב הצטרפו היום (שבת) לשביתת עובדי בתי הזיקוק הגדולה ביותר בארה"ב מאז 1980 - אז נמשכה השביתה שלושה חודשים. מדובר בעובדי בית הזיקוק וויטני שבאינדיאנה ובבית הזיקוק טולדו שבאוהיו, כך נמסר מטעם ענקית האנרגיה. בתוך כך איגוד העובדים The United Steelworkers המייצג כ-30 אלף עובדי נפט בארה"ב, הקפיא עד לשבוע הבא את הדיונים עם רויאל דאטץ' של שאותם הוא מנהל בשם העובדים בנוגע לחוזה עבודה חדש.

קראו עוד בכלכליסט

תשעת המפעלים המשתתפים בשביתה ושתי המזקקות מייצגים כ-13% מקיבולת זיקוק הנפט של המדינה. שביתה מלאה של כל עובדי הנפט של איגוד העובדים תשבית 64% מכלל תפוקת הנפט של ארה"ב.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

"BP מאוכזבת מכך שהנהגת האיגוד החליטה להחיל שביתה בשני בתי הזיקוק. אנו מחויבים להמשיך בפעילות שוטפת באופן חלק, ובעוד העובדים השייכים לאיגוד בוחרים לשבות אנו נכשיר עובדים חלופיים", נמסר מטעם החברה.

האיגוד דחה ביום חמישי הצעת נוסח שישית לחוזה מצד של. האיגוד, המייצג עובדים מחברות ענק אחרות כגון אקסון ושברון, אמר כי הנוסח האחרון "מייצג שינוי מינימלי". הדיונים יתחדשו בשבוע הבא בעת שהאיגוד ממתין לקבלת נתונים שדרש משל.

עובדי האיגוד מבקשים שיפור בתנאי הטיפול הרפואי וכן אמצעים וצעדים למניעת שחיקה בעבודה. כמו כן הם מבקשים להבטיח את שימורם של עובדי האיגוד במקום קבלת עובדי קבלן, כך אמר הנשיא הארצי של האיגוד ליאו ג'רארד לבלומברג בראיון טלפוני. השביתה פרצה עם כישלון מגעים עם של ופקיעת תוקף חוזי העבודה של העובדים ב-1 בפברואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות