אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתמר מדיקל שכרה שירותי בתי השקעות להנפקה בנאסד"ק צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

איתמר מדיקל שכרה שירותי בתי השקעות להנפקה בנאסד"ק

חברת המכשור הרפואי, שגייסה 8.6 מיליון דולר ב־2014, מבקשת לגייס בארה"ב 50 מיליון דולר. בתי ההשקעות האמריקאיים לירינק וקוואן נשכרו כדי להשלים המהלך. תמורת ההנפקה תופנה למימוש תוכניות שיווק

08.02.2015, 07:48 | ניר צליק

איתמר מדיקל, חברת המכשור הרפואי, בדרך לגיוס של 40–50 מיליון דולר בנאסד"ק. כך נודע ל"כלכליסט". החברה שנסחרת רק בת"א, שכרה שני בתי השקעות אמריקאיים, לירינק וקוואן, כדי להשלים את ההנפקה. בחודש יולי האחרון פורסם ב"כלכליסט" כי היא בוחנת הנפקה בנאסד"ק.

ב־2014 הנפיקה איתמר מדיקל מניות בהיקף של 8.6 מיליון דולר לבתי ההשקעות מגדל וילין לפידות. מטרת הגיוס היא להוציא את תוכניות השיווק שלה כמו גם לחזק את מבנה ההון. שווי השוק של החברה הוא 331 מיליון שקל כיום, ובקופתה 19.2 מיליון דולר. את הרבעון השלישי סיכמה איתמר מדיקל בהכנסות של 4.2 מיליון דולר לעומת 3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, וההפסד המתואם הסתכם במיליון דולר לעומת הפסד של 2.4 מיליון דולר ברבעון המקביל.

גלעד גליק, צילום: עמית שעל גלעד גליק | צילום: עמית שעל גלעד גליק, צילום: עמית שעל

איתמר מדיקל, שהוקמה לפני 17 שנה, פיתחה טכנולוגיות המאפשרות לנטר מחלות בכלי הדם באמצעים לא פולשניים: על אצבעו של החולה מולבש חיישן הרגיש לשינויים בנפח זרימת הדם. לחברה שני מוצרים עיקריים, EndoPat ו־WatchPat. המוצר הראשון נועד לאבחון של מחלות קרדיווסקולריות, המובילות להתקף לב, והמוצר השני מיועד לבדיקת הפרעות שינה שמאפיינות חלק גדול מאנשים הסובלים מבעיות לב. במאי 2013 מונה גלעד גליק למנכ"ל איתמר מדיקל, והמשימה העיקרית שהוצבה בפניו היתה הרחבת מאמצי השיווק שלה. עד כה לא מאמציו לא באו לידי ביטוי בהגדלת ההכנסות.

בשנה האחרונה איתמר מדיקל מיישמת תוכנית לגיוון קהל היעד שלה. כיום, נוסף למכירות למכוני מחקר, פונה החברה לארגונים גדולים בשוק הקליני הטיפולי ומתמקדת באוכלוסיית חולים בעלי תסמינים ומחלות מאובחנות. לאחרונה חתמה החברה על כמה הסכמי שיווק חדשים, ובהם הסכם עם מדטרוניק בארה"ב ופיליפס וניהון ביפן. בחברה סבורים כי ההסכם עם ניהון, שנועד לשיווק ה־EndoPAT, פונה לשוק פוטנציאלי ביפן, באירופה ובארה"ב בתחום של מחלות לב, רפואה מניעתית ורפואה פנימית, שהיקפו 2.6 מיליארד דולר בשנה.

עם השלמת ההנפקה תצטרף איתמר לאלקוברה שכבר ביצעה הנפקה משנית בוול סטריט בשנת 2015 שבה שגייסה 26 מיליון דולר. הנשה עוד לא בוצעו הנפקות ראשוניות בארה"ב, אחרי ש־2014 היתה שנת שיא שבה גייסו 14 חברות 1.85 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה