אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכרז למכירת התחנה המרכזית החדשה הוארך בחודש נוסף צילום: עמית שעל

המכרז למכירת התחנה המרכזית החדשה הוארך בחודש נוסף

אחרי 3 שנים של הקפאת הליכים נאמני התחנה ביקשו מהשופט להאריך בחודש את סגירת המכרז, בנימוק ש"מציע בעל יכולות כלכליות" הודיע להם ביום האחרון שהוא זקוק לזמן כדי להגיש הצעה

08.02.2015, 09:45 | ענת רואה

עוד דחייה במכרז למכירת נכסי התחנה המרכזית החדשה בתל אביב (התמח"ת): הנאמנים המקוריים, רו"ח עליזה שרון ורו"ח חיים קמיל, והנאמן עו"ד יוסי בנקל שהצטרף אליהם לפני שנה וחצי, ביקשו מהשופט בנימין ארנון להאריך בחודש את סגירת המכרז, בנימוק ש"מציע בעל יכולות כלכליות" הודיע להם ביום האחרון שהוא פועל לצד גוף כלכלי נוסף וזקוק לזמן כדי להגיש הצעה.

קראו עוד בכלכליסט

בבקשה נאמר שמשרדו של בנקל מייצג את המציע בנושאים שונים. השופט ארנון הבהיר כי "חזקה על הנאמנים שהם פועלים מטעם בית המשפט תוך קיום חובות הנאמנות המוטלות עליהם".

לדברי השופט, אם שוכנעו הנאמנים שמדובר בגורמים שזהותם מוכרת ו"אין די באמירה כללית שלפיה מדובר במשקיעים רציניים", הרי שיש מקום למתן הארכת המועד. התמח"ת מצויה בהקפאת הליכים כבר יותר משלוש שנים שבמהלכן נהנים הנאמנים משכר טרחה חודשי קבוע.

לפני שנתיים ביקשו קמיל ושרון לקדם עסקה למכירת נכסי התמח"ת לניפ, חברה־בת של נצבא, בעלת השליטה, ורוב התמורה היתה בקיזוז חובות. אלא שהעסקה לא אושרה, והשופט הורה לפתוח בהליכי מכר חדשים. לדברי עו"ד צבי שוב, המייצג את בעלי החנויות במתחם, "האינטרס בהארכת המועד זהה לכולם, מלבד נצבא. לנאמנים יש אינטרס למכור במחיר מקסימלי לטובת הנושים, מה גם שהדבר ישפיע על שכרם. אנחנו הגשנו בקשה דומה לפני כמה שבועות, שכן אף רוכש הגיוני לא יקנה שום נכס במאות מיליוני שקלים בלי שיידע לחשב את התשואה לטווח ארוך שצפויה להניב ההשקעה".

נאמני התחנה המרכזית, רו"ח עליזה שרון ורו"ח חיים קמיל, צילום: עמית שעל נאמני התחנה המרכזית, רו"ח עליזה שרון ורו"ח חיים קמיל | צילום: עמית שעל נאמני התחנה המרכזית, רו"ח עליזה שרון ורו"ח חיים קמיל, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות