אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים הזרים מקטינים את השקעותיהם באגרות מק"מ צילום: רויטרס

המשקיעים הזרים מקטינים את השקעותיהם באגרות מק"מ

מנתוני בנק ישראל עולה כי בדצמבר המשקיעים מימשו סכום נטו של 25 מיליון דולר. זאת לעומת השקעות נטו חודשיות ממוצעות של כ-180 מיליון דולר שבוצעו על ידם באפיק השקעות זה בחודשיים הקודמים

08.02.2015, 11:00 | אמנון אטד
על רקע הריבית הנמוכה על השקל, ממשיכים המשקיעים הזרים להקטין את השקעותיהם באגרות מלווה קצר מועד (מק"מ) שמנפיק בנק ישראל. בחודש דצמבר הם אף מימשו סכום נטו (עודף מימושים על השקעות חדשות) של כ-25 מיליון דולר. זאת לעומת השקעות נטו חודשיות ממוצעות של כ-180 מיליון דולר שבוצעו על ידם באפיק השקעות זה בחודשיים הקודמים. גם באגרות החוב הממשלתיות הנסחרות בבורסה בתל אביב נרשמו בדצמבר השקעות זרות אפסיות של כ-3 מיליון דולר בלבד, לעומת השקעות נטו של כ-220 מיליון דולר שנרשמו בחודש הקודם. באגרות החוב הממשלתיות הנסחרות בחו"ל נרשמו בדצמבר מימושים נטו של תושבי חוץ בהיקף של כ-20 מיליון דולר.

מנתונים שמפרסמת היום (א') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי המשקיעים הזרים השקיעו בחודש נובמבר סכום נטו של כ-120 מיליון דולר במניות הנסחרות בבורסה בתל-אביב. אולם במקביל הם מימשו בתקופה זו סכום נטו של כ-160 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בבורסות בחו"ל. ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל באמצעות מערכת הבנקאות הסתכמו בחודש דצמבר בכ-570 מיליון דולר. עיקר הפעילות של משקיעים אלה התרכזה הפעם בענף ההייטק ובענפי המידע והתקשורת.

דולרים, צילום: שאטרסטוק דולרים | צילום: שאטרסטוק דולרים, צילום: שאטרסטוק

מנתוני בנק ישראל מתברר עוד כי הגופים המוסדיים, בעיקר קופות הגמל וקרנות ההשתלמות, ממשיכים לממש חלק מהשקעותיהם במניות זרות הנסחרות בבורסות בחו"ל. בחודש דצמבר הסתכמו המימושים של גופים אלה באפיק השקעות זה בכ-1.2 מיליארד דולר. יחד עם זאת, בכל שנת 2014 השקיעו תושבי ישראל במניות זרות סכום כולל של כ-3.6 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות